HaberlerDünyaABD'nin Teksas eyaleti şiddetli kutup soğuklarının etkisinde

ABD'nin Teksas eyaleti şiddetli kutup soğuklarının etkisinde

Şiddetli kutup soğuklarının etkili olduğu ABD'nin Teksas eyaletinde, olumsuz hava şartları ve elektrik kesintileri nedeniyle ölenlerin sayısı, son bir ay içerisinde 111'e yükseldi.

ABD'nin Teksas eyaleti şiddetli kutup soğuklarının etkisinde

Teksas eyaleti başta olmak üzere ülkenin iç orta ve güney kısımlarını etkileyen şiddetli kar ve buzlanma, olumsuz durumların yaşanmasına neden oluyor. Aşırı soğuklar nedeniyle şubat ayından bu yana 111 kişinin öldüğü bildirildi.

Teksas'taki can kayıplarının önemli bir kısmının 'hipotermi' kaynaklı olduğu belirtildi.

Şiddetli fırtınalar nedeniyle eyalette bir süre yaklaşık 4 milyon haneye elektrik ve içme suyu hizmeti verilemedi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER