HaberlerDünyaABD Müslüman Organizasyonları Konseyinden "Fransa'yı boykot" çağrısı

ABD Müslüman Organizasyonları Konseyinden "Fransa'yı boykot" çağrısı

USCMO tarafından yapılan açıklamada, "Tüm Müslüman bireyleri, milletleri ve devletleri, Fransa'yı ekonomik ve politik olarak boykot etmeye çağırıyoruz." denildi.

ABD Müslüman Organizasyonları Konseyinden "Fransa'yı boykot" çağrısı

ABD'deki Müslüman örgütlerin çatı kuruluşlarından ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO), Fransa'da artan İslam düşmanlığını eleştiren ve boykot çağrısı yapan bildiri yayımladı.

"Fitne de öldürmekten daha ağırdır. Güçleri yeterse sizi dininizden çevirinceye kadar durmadan sizinle savaşırlar." (Kur'an-ı Kerim (2:217) ayetine yer verilen açıklamada, "Fransız hükümeti ve Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Fransa Müslümanlarına ve İslam dinine yönelik kitlesel, ayrımcı ve şovenist baskıları ve küstah saldırıları nedeniyle dehşete düşüyoruz." ifadelerine yer verildi.

USCMO'nun bildirisinde, şu ifadeler kullanıldı:

"ABD Müslüman Örgütler Konseyi, üye kurumlarımız ve Amerikalı Müslümanlar adına, Fransa'nın gittikçe aşırılaşan laiklik biçiminin neden olduğu, İslam ve Müslümanlarla olan krizini inceledi ve aşağıdaki iki bölümlük açıklama ve çağrıyı yayımladı:

Fransız Hükümeti ve onun Başkanı Emmanuel Macron'un, Fransa Müslümanlarına karşı kitlesel, ayrım gözetmeyen ve şovenist baskıları ve genel olarak tüm İslam dinine karşı küstah saldırıları nedeniyle dehşete düştük.

Tüm Müslüman bireyleri, milletleri ve devletleri, despotça çıkarılan bölücülük yasasını geri çekinceye kadar Fransa'yı ekonomik ve politik olarak boykot etmeye çağırıyoruz. Bu yasayla açık bir şekilde sadece Müslümanların hedef haline getirilmesi meşrulaştırılmakta ve Müslümanlar, diğer Fransız dini toplulukları ile gittikçe tehlikeli hale gelen laik bölücü hareketlerden olumsuz yönde ayrıştırılmaktadır.

Fransa'nın bu gaddar bölücü yasasıyla, Müslüman ülkelerin Fransa'daki cami ve cemaatlere imam ataması engellenebilmekte, Müslüman kadınların erkek doktorlara veya Müslüman erkeklerin kadın doktorlara muayene olmayı reddetmesi suç haline getirilmekte, Müslümanların evlerini eğitim amacıyla kullanması yasaklanmakta ve bütün kurumların 'radikalleşme işaretleri' olarak tanımlanan sakal bırakma, İslami elbiseler giyme ve açık alanlarda namaz kılmayı rapor etmesi zorunlu hale getirilmektedir."

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER