HaberlerDünyaABD'li gazeteciden Türkiye'ye diktatör yaftası

ABD'li gazeteciden Türkiye'ye diktatör yaftası

​TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un sosyal medya hesabındaki bir paylaşımı yorumlayan NBC NEWS adlı tv kanalının Washington muhabiri, pişkince Türkiye'nin diktatörlükle yönetildiğini söyledi.

ABD'li gazeteciden Türkiye'ye diktatör yaftası

ABD'nin Kongre Binası'nın Donald Trump taraftarlarınca basılmasının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan bir paylaşım yapan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, yaşanan olayları endişeyle izlediklerini ve tarafları sükunete davet ettklerini belirtti.

Şentop  paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "ABD'deki olayları endişe ile izliyor; tarafları öncelikle sükunete davet ediyoruz. Daima hukuk ve demokrasi içinde sorunların çözüleceğine inanıyoruz. Türkiye olarak her zaman hukuktan ve demokrasiden yana olduk; herkese de bunu tavsiye ederiz."

NBC NEWS adlı tv kanalının Washington muhabiri Andrea Mitchell, Meclis Başkanı Şentop’un paylaşımını okuyarak, "Türkiye gibi, bir diktator tarafından yönetilen, gazetecileri tutuklayan, barışcıl protestocuları hapseden ve cezaevlerinde işkence yapan bir devletten gelen bu mesajın ABD için ne kadar şok edici olduğunu" söylüyor.

Mitchell, Trump yönetiminin insan hakları ihlallerine rağmen Suudi Arabistan ve Türkiye ile geçmişte kurduğu ilişkileri eleştiriyor.  

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER