HaberlerDünyaABD Kongre binasına giriş çıkışlar durduruldu

ABD Kongre binasına giriş çıkışlar durduruldu

​ABD Kongre binasının, "dış güvenlik tehdidi" nedeniyle giriş veya çıkışlara kapatıldığı belirtildi.

ABD Kongre binasına giriş çıkışlar durduruldu

Kongre çevresindeki ABD'li gazeteciler, bir acil durum anonsunun verildiğini, ardından Kongre binasının kapatıldığını ve kimsenin içeri veya dışarı çıkmasına izin verilmediğini bildirdi.

Görgü tanıkları Kongre Binası yakınında dumanların yükseldiğini aktardı. Washington DC itfaiye teşkilatının, yangına müdahale ettiği ve söndürdüğü kaydedildi.

Kongre binası, 6 Ocak'ta Trump yanlılarının saldırısına uğramış, olayda 5 kişi ölmüştü.

Kongre baskınının ardından ülkede güvenlik had safhaya çıkarılmıştı.

Başkanlığı tescillenen Joe Biden'in 20 Ocak'ta görevi devralacak.

50 ABD eyaletinin tamamı ve Washington DC, Biden'ın Çarşamba günü göreve başlayacağı günden önce, olası şiddetli protestolar için tetikte.

FBI, Trump yanlısı destekçilerin eyalet başkentlerinde olası silahlı yürüyüşleri konusunda uyardı.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER