HaberlerDünyaABD, İsrail'e uçuş yasağını kaldırdı

ABD, İsrail'e uçuş yasağını kaldırdı

ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), Amerikan havayolu şirketlerinin İsrail'e uçuş yasağını kaldırdı.

ABD, İsrail'e uçuş yasağını kaldırdı
ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), Amerikan havayolu şirketlerinin İsrail'e uçuş yasağını kaldırdı.

FAA söz konusu yasağın yerel saatle 23.45 itibarıyla kaldırıldığı ve uçuşların normale döndüğünü duyurdu. FAA, yasağın kaldırılması kararının, İsrail hükümetinin sivil havacılığa yönelik riskleri azaltması ve yeni bilgiler ışığında İsrail’deki güvenlik durumun dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesinden sonra alındığını belirtti.
Amerikan havayolları, yaklaşık 48 saattir güvenlik gerekçesi ile İsrail’e uçuş gerçekleştirmiyordu.

FAA, Tel Aviv’deki Ben Gurion Havaalanı'nın yaklaşık 1,7 km yakınına bir roketin isabet etmesinin ardından İsrail’e uçuşları yasaklamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıFransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıSiyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit etti Siyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit ettiABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçtiİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçti
SIRADAKİ HABER