HaberlerDünyaABD, IŞİD"i 101. kez vurdu

ABD, IŞİD"i 101. kez vurdu

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Musul Barajı ve Erbil civarındaki IŞİD militanlarına yönelik yeni hava saldırısı düzenlendiğini duyurdu.

ABD, IŞİD"i 101. kez vurdu
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Musul Barajı ve Erbil civarındaki IŞİD militanlarına yönelik yeni hava saldırısı düzenlendiğini duyurdu.

ABD ordusu Iraklı güvenlik güçlerine destek amacıyla yürütülen hava saldırılarına bir yenisini daha ekledi. CENTCOM’dan yapılan açıklamada, insansız hava aracı (İHA) ile yapılan saldırıda IŞİD terör örgütüne ait 3 zırhlı araç, Humvee tipi bir araç, bir malzeme aracının yok edildiği, IŞİD’e ait bir binaya da ağır hasar verildiği dile getirildi. Açıklamada saldırı yapan tüm İHA’ların güvenli bir şekilde geri döndüğü belirtildi.

CENTCOM, Irak güvenlik güçleri ve Kürt savunma kuvvetlerine destek olmanın yanında kritik öneme sahip altyapıları, ABD personel ve tesislerini ile insani yardım çabalarını korumak amacıyla hava saldırılarının yapıldığını açıkladı. ABD hava kuvvetlerinin 8 Ağustos'tan bu yana IŞİD’e yönelik düzenlediği hava saldırılarının sayısı 101’i buldu.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER