HaberlerDünyaABD, İran'a yönelik BM Yaptırımlarının tekrar yürürlüğe konulması talebinden vazgeçti

ABD, İran'a yönelik BM Yaptırımlarının tekrar yürürlüğe konulması talebinden vazgeçti

ABD, eski Başkan Donald Trump döneminde alınan "İran'a Birleşmiş Milletler yaptırımlarını tekrar uygulama imkânı tanıyan mekanizmanın hayata geçirilmesi talebini" geri çekti.

ABD, İran'a yönelik BM Yaptırımlarının tekrar yürürlüğe konulması talebinden vazgeçti

İran'ın uluslararası nükleer anlaşmayla ilgili yükümlülüklerini ihlal ettiğini öne süren ABD, geçen yılın Ağustos ayında BM'den tüm yaptırımları yeniden devreye sokması talebinde bulunmuştu.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, daha önce yaptığı bir açıklamada, 2015 nükleer anlaşmasına geri dönülmesi için İran'la görüşmeye hazır olduklarını bildirmişti.

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiErmenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi
SIRADAKİ HABER