HaberlerDünyaABD'den Rusya'ya Ukrayna uyarısı

ABD'den Rusya'ya Ukrayna uyarısı

Katıldığı bir televizyon programında konuşan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginliğe ilişkin Rusya'ya uyarıda bulundu.

ABD'den Rusya'ya Ukrayna uyarısı

Rusya'nın, Ukrayna'ya karşı saldırgan bir şekilde hareket etmesi halinde bunun bedeli ve sonucu olacağı uyarısında bulunan Blinken, Rusya'nın, Ukrayna sınırına asker yığması nedeniyle endişeleri olduğunu belirtti.

Blinken, "Ukrayna sınırında, Rusya'nın ilk işgal yaptığı zaman olan 2014'ten bu yana görülen en fazla asker yığınağı var. Bu nedenle de Avrupa'daki ortaklarımız ve müttefiklerimizle yakın temas ve iş birliği halindeyiz. Başkan Joe Biden bu konuda net. Rusya, pervasız ya da saldırgan bir şekilde hareket ederse bunun bedeli ve sonucu olur." ifadesini kullandı.

Donbas bölgesindeki krizin çözümüne ilişkin Rusya, Ukrayna ile Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatından (AGİT) oluşan Üçlü Temas Grubu, 27 Temmuz 2020'de ateşkes kararı almıştı. 2014'ten bu yana bölgede çatışmalar sürüyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER