HaberlerDünyaABD’den "Osman Kavala" açıklaması

ABD’den "Osman Kavala" açıklaması

​ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de tutuklu bulunanOsman Kavala’nın serbest bırakılması gerektiğini savundu.

ABD’den "Osman Kavala" açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, "siyasal ve askeri casusluk" suçlarından 2017 yılında bu yana Türkiye'de tutuklu bulan Osman Kavala hakkında açıklama yaptı.

Kavala'nın devam eden tutukluluğu, davasındaki gecikme ve hakkında açılan davaların birleştirilmesinin "Türkiye'de hukukun üstünlüğü ve demokrasiye zarar verdiğini" savunan Price, Kavala’nın yanı sıra aynı davada yargılanan ABD vatandaşı Henri Barkey’e de değindi.

Price, "ABD'nin Barkey hakkındaki haksız dava sürecini endişeyle izlediğini" belirterek, "Dr. Barkey hakkındaki iddianame dayanaksız." iddialarına yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER