HaberlerDünyaABD'den bir kez daha "geç kalmış" taziye mesajı

ABD'den bir kez daha "geç kalmış" taziye mesajı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaşanan helikopter kazası için Türkiye'ye taziye mesajı gönderdi.

ABD'den bir kez daha "geç kalmış" taziye mesajı

Pentagon Sözcüsü John Kirby, Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabını etiketlediği mesajında, "NATO müttefikimiz Türkiye'ye hayatını kaybeden askerler için en derin taziyelerimizi iletiyoruz ve yaralananlara da acil şifalar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bingöl'den kalkan askeri helikopter, 4 Mart'ta Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayarak düşmüştü.

ABD Dışişleri Bakanlığı, PKK'nin 10 Şubat'ta Gara'da katlettiği 13 rehine için de 15 Şubat'ta başsağlığı mesajı yayımlamıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER