HaberlerDünyaABD'deki ırkçılığa dikkat çeken LeBron James: "İki farklı Amerika'da yaşıyoruz"

ABD'deki ırkçılığa dikkat çeken LeBron James: "İki farklı Amerika'da yaşıyoruz"

ABD'deki ırkçılık tartışmaları, kongre binasının 4 saat boyunca işgal edilmesiyle yeniden gündemin ilk sırasında. Polisin, benzer olaylarda, farklı kitlelere çifte standart uyguladığı dile getiriliyor.

ABD'deki ırkçılığa dikkat çeken LeBron James: "İki farklı Amerika'da yaşıyoruz"

Irkçılığa karşı sert tepkiler gösteren LeBron James, Kongre binasının işgal edilmesi sırasında yaşananlar ile uzun süredir verdikleri mücadelede ne kadar haklı olduklarını belirtti.

LeBron James, Kongre binası olaylarına ilişkin olarak, hem başkanlık seçimini kaybeden Donald Trump'ı hem de polisi suçlayarak, "Ne demek istediğimizi şimdi anladınız mı? İki farklı Amerika'da yaşıyoruz. Başkentteki olaylarda benim gibi insanlar olsaydı sonucun ne olacağını çok iyi biliyoruz. Ancak bazıları ne yaparsa yapsın, ten renkleri sayesinde yargılanmayacak, dövülmeyecek veya vurularak öldürülmeyecek." dedi.

İLGİLİ HABERLER

ABD'nin Virginia eyaletinde silahlı gruplar sokaklara indiABD'nin Virginia eyaletinde silahlı gruplar sokaklara indiRusya’da bir kayak merkezine düşen çığın altında 12 kişi kaldıRusya’da bir kayak merkezine düşen çığın altında 12 kişi kaldıFransa'da Covid-19 nedeniyle ölü sayısı 70 bini geçtiFransa'da Covid-19 nedeniyle ölü sayısı 70 bini geçtiArtan vakalar nedeni ile Venezuela'da bir hafta karantina uygulanacakArtan vakalar nedeni ile Venezuela'da bir hafta karantina uygulanacakSiyonist işgal rejimi 2020 yılında Filistinli gazetecilere yönelik 490 hak ihlali yaptıSiyonist işgal rejimi 2020 yılında Filistinli gazetecilere yönelik 490 hak ihlali yaptı
SIRADAKİ HABER