HaberlerDünyaABD'de Seçiciler Kurulu Biden'ın başkanlığını resmen onayladı

ABD'de Seçiciler Kurulu Biden'ın başkanlığını resmen onayladı

3 Kasım başkanlık seçimlerinin galibi Demokrat Partili Joe Biden, ABD'nin gelecek dört yıl boyunca görev yapacak yeni başkanı olarak resmen onaylandı.

ABD'de Seçiciler Kurulu Biden'ın başkanlığını resmen onayladı

ABD'de Seçiciler Kurulu, başkan ve başkan yardımcısı için oy kullandı. Oylama sonucu Biden, 538 delegeden 306'sının oyunu alarak 270 barajını geçti.

Seçici Kurul oylamasının ardından 6 Ocak'ta ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi Kongre'de ortak bir oturumda bir araya gelerek Seçici Kurul oylarını sayacak.

Seçilmiş başkan, 6 Ocak'ta Kongre tarafından resmi olarak açıklanacak.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER