HaberlerDünyaABD'de kabinedeki istifalar sürüyor

ABD'de kabinedeki istifalar sürüyor

ABD'de Kongre baskınının ardından, Eğitim Bakanı Betsy DeVos ve Ulaştırma Bakanı Elaine Chao istifa etti.

ABD'de kabinedeki istifalar sürüyor

Kongre Binasına yapılan baskının ardından Ulaştırma Bakanı Elaine Chao görevi bırakacağını duyurdu. Chao yaptığı açıklamada, Kongre Binasında olan olaylardan "derinden rahatsız" olduğunu ve 11 Ocak'ta görevi bırakacağını duyurdu.

Ulaştırma Bakanı Elaine Chao'nun ardından Eğitim Bakanı Betsy DeVos da Trump'a gönderdiği istifa mektubunu yayımladı. Trump'ı tansiyonu yükseltmek ve Kongre baskını için insanları kışkırtmakla suçlayan DeVos, "Sizin söylemlerinizin olaylar üzerindeki etkisi konusunda şüphem yok ve bu benim için patlama noktası oldu." dedi.

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Sarah Matthews, Beyaz Saray Sosyal İşler Müdürü Rickie Niceta ve Melania Trump'ın Özel Kalem Müdürü Stephanie Grisham'de olayların ardından istifa etmişti.

Amerikan basınına yansıyan iddialara göre, Beyaz Saray'daki başka isimler de istifalarını açıklamayı planlıyor.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejimi Suriye topraklarına hava saldırısı düzenlediSiyonist işgal rejimi Suriye topraklarına hava saldırısı düzenlediEkvador'da 5,2 büyüklüğünde depremEkvador'da 5,2 büyüklüğünde depremCovıd-19 salgını dünya genelinde etkisini sürdürüyorCovıd-19 salgını dünya genelinde etkisini sürdürüyorFilistin’de Covid-19 vaka sayısı 173 bin 470’e ulaştıFilistin’de Covid-19 vaka sayısı 173 bin 470’e ulaştıUNRWA: Tüm mültecilerin ücretsiz aşılanmasına çalışıyoruzUNRWA: Tüm mültecilerin ücretsiz aşılanmasına çalışıyoruz
SIRADAKİ HABER