HaberlerDünyaABD'de güvenlik güçleri olası silahlı gösteriler için teyakkuzda

ABD'de güvenlik güçleri olası silahlı gösteriler için teyakkuzda

ABD'de güvenlik güçleri, seçimleri kaybeden Trump'ın destekçilerinin düzenleyeceği olası silahlı gösteriler için hazırlık yapıyor.

ABD'de güvenlik güçleri olası silahlı gösteriler için teyakkuzda

20 Ocak'ta göreve başlayacak olan yeni Başkan Joe Biden'ın devir teslim töreninden günler öncesinde tüm eyaletlerde güvenlik önlemleri artırıldı.

Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) da uyarıları üzerine harekete geçen yerel güvenlik görevlileri, başta Washington D.C. olmak üzere tüm eyaletlerdeki meclis binaları etrafında önlemleri artırdı.

Michigan, Virginia, Wisconsin ve Pennsylvania gibi en az 10 eyalette, askeri birliklerden oluşan Ulusal Muhafızlar da göreve çağrıldı.

Çoğu eyalette meclis binaları etrafında çit ve barikatlar kurulurken, Texas ve Kentucky eyaletlerinde bu bölgeler halkın erişimine tamamen kapatıldı.

6 Ocak'ta Trump, destekçileriyle birlikte Washington D.C.'de miting düzenlemiş, katılımcılar daha sonra Kongre binasını basmış, yaşanan olaylarda 5 kişi hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

İtalya'da Coronavirus tedbirleri uzatıldıİtalya'da Coronavirus tedbirleri uzatıldıİsviçre, burka yasağı için referanduma gidecekİsviçre, burka yasağı için referanduma gidecekGüney Sudan'da yolcu uçağı düştüGüney Sudan'da yolcu uçağı düştüABD'de göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 15 ölüABD'de göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 15 ölüSiyonist işgal rejiminin alıkoyduğu Filistinli ikiz çocuğa kötü muameleSiyonist işgal rejiminin alıkoyduğu Filistinli ikiz çocuğa kötü muamele
SIRADAKİ HABER