HaberlerDünyaABD'de dondurucu soğuk nedeniyle ölenlerin sayısı 58'e yükseldi

ABD'de dondurucu soğuk nedeniyle ölenlerin sayısı 58'e yükseldi

​Ülkede yaklaşık bir haftadır etkisini sürdüren şiddetli kutup soğukları nedeniyle ölenlerin sayısının 58'e yükseldiği bildirildi.

ABD'de dondurucu soğuk nedeniyle ölenlerin sayısı 58'e yükseldi

Teksas, Louisiana, Kentucky ve Missouri eyaletlerinde aşırı soğuklar ve buna bağlı kazalar nedeniyle şu ana kadar en az 58 kişi öldü.

ABD Ulusal Meteoroloji Servisi, Teksas eyaleti başta olmak üzere ülkenin iç orta ve güney kısımlarını etkileyen şiddetli kar ve buzlanma, olumsuz durumların yaşanmasına neden olduğunu belirtti.

Ülkede, aşırı soğuklar nedeniyle 6 kişinin ikamet ettiği evde donmuş olarak bulunduğu, bazılarının karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kaldığı, bazılarının ise evlerinde ısınmaya çalışırken çıkan yangınlar sonucu öldüğü belirtildi.

Teksas’ta bir hafta boyunca eksi 18’leri gören hava sıcaklığının hafta sonundan itibaren gündüz 10 dereceye kadar yükseleceği ancak gece tekrar eksilere düşeceği tahmin ediliyor.  

İLGİLİ HABERLER

ABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 515 bine dayandıABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 515 bine dayandıMescid-i Aksa muhafızlarından Hatice Huveys siyonist işgal rejimince alıkonulduMescid-i Aksa muhafızlarından Hatice Huveys siyonist işgal rejimince alıkonulduİran'da 8 bin 495 yeni Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 495 yeni Covid-19 vakası tespit edildiCovid-19 vaka sayısı 115 milyonu geçtiCovid-19 vaka sayısı 115 milyonu geçtiNijerya'da silahlı kişiler tarafından kaçırılan kız öğrenciler serbest bırakıldıNijerya'da silahlı kişiler tarafından kaçırılan kız öğrenciler serbest bırakıldı
SIRADAKİ HABER