HaberlerDünyaABD'de dondurucu soğuk nedeniyle ölenlerin sayısı 58'e yükseldi

ABD'de dondurucu soğuk nedeniyle ölenlerin sayısı 58'e yükseldi

​Ülkede yaklaşık bir haftadır etkisini sürdüren şiddetli kutup soğukları nedeniyle ölenlerin sayısının 58'e yükseldiği bildirildi.

ABD'de dondurucu soğuk nedeniyle ölenlerin sayısı 58'e yükseldi

Teksas, Louisiana, Kentucky ve Missouri eyaletlerinde aşırı soğuklar ve buna bağlı kazalar nedeniyle şu ana kadar en az 58 kişi öldü.

ABD Ulusal Meteoroloji Servisi, Teksas eyaleti başta olmak üzere ülkenin iç orta ve güney kısımlarını etkileyen şiddetli kar ve buzlanma, olumsuz durumların yaşanmasına neden olduğunu belirtti.

Ülkede, aşırı soğuklar nedeniyle 6 kişinin ikamet ettiği evde donmuş olarak bulunduğu, bazılarının karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kaldığı, bazılarının ise evlerinde ısınmaya çalışırken çıkan yangınlar sonucu öldüğü belirtildi.

Teksas’ta bir hafta boyunca eksi 18’leri gören hava sıcaklığının hafta sonundan itibaren gündüz 10 dereceye kadar yükseleceği ancak gece tekrar eksilere düşeceği tahmin ediliyor.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER