HaberlerDünyaABD'de dondurucu soğuk nedeniyle ölenlerin sayısı 58'e yükseldi

ABD'de dondurucu soğuk nedeniyle ölenlerin sayısı 58'e yükseldi

​Ülkede yaklaşık bir haftadır etkisini sürdüren şiddetli kutup soğukları nedeniyle ölenlerin sayısının 58'e yükseldiği bildirildi.

ABD'de dondurucu soğuk nedeniyle ölenlerin sayısı 58'e yükseldi

Teksas, Louisiana, Kentucky ve Missouri eyaletlerinde aşırı soğuklar ve buna bağlı kazalar nedeniyle şu ana kadar en az 58 kişi öldü.

ABD Ulusal Meteoroloji Servisi, Teksas eyaleti başta olmak üzere ülkenin iç orta ve güney kısımlarını etkileyen şiddetli kar ve buzlanma, olumsuz durumların yaşanmasına neden olduğunu belirtti.

Ülkede, aşırı soğuklar nedeniyle 6 kişinin ikamet ettiği evde donmuş olarak bulunduğu, bazılarının karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kaldığı, bazılarının ise evlerinde ısınmaya çalışırken çıkan yangınlar sonucu öldüğü belirtildi.

Teksas’ta bir hafta boyunca eksi 18’leri gören hava sıcaklığının hafta sonundan itibaren gündüz 10 dereceye kadar yükseleceği ancak gece tekrar eksilere düşeceği tahmin ediliyor.  

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER