HaberlerDünyaABD'de Covid-19'a yönelik 1,4 trilyon dolarlık bütçe tasarısı onaylandı

ABD'de Covid-19'a yönelik 1,4 trilyon dolarlık bütçe tasarısı onaylandı

Covid-19 salgınının ekonomik etkilerine yönelik yaklaşık 900 milyar dolarlık destek paketi ile 1,4 trilyon dolarlık bütçe tasarısı, Temsilciler Meclisi'nde yapılan iki ayrı oylama sonucu kabul edildi.

ABD'de Covid-19'a yönelik 1,4 trilyon dolarlık bütçe tasarısı onaylandı

ABD tarihinin ikinci en büyük ekonomik yardım paketi olma özelliği taşıyan tasarı, Senato tarafından oylanmasının ardından Trump'ın imzasına sunulacak.

Destek paketi ile pandemiden dolayı gelir kaybı yaşan Amerikalılar ve küçük işletmelerin yanı sıra pek çok alanda destek sağlanması öngörülüyor.

Bu kapsamda, belirli kriterleri karşılayan vatandaşlara ve çocuklara bir defaya mahsus 600'er dolar nakit yardım yapılması planlanırken, mart ayına kadar ilave 300 dolar işsizlik yardımı sağlanması hedefleniyor.

Tasarıda, küçük işletmelere yönelik Maaş Koruma Programı'na da 248 milyar dolarlık kaynak aktarılması da öngörülüyor. 

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER