HaberlerDünyaABD'de bir şüpheli dolu bir silah ve 500'den fazla mermi ile Kongre yakınında yakalandı

ABD'de bir şüpheli dolu bir silah ve 500'den fazla mermi ile Kongre yakınında yakalandı

ABD'de başkent Washington'da sahte akreditasyonla polis kontrol noktasını geçmeye çalışan bir şüpheli; sahte bir kimlik, Glock marka tabanca ve 500'den fazla mermi ile yakalanarak tutuklandı.

ABD'de bir şüpheli dolu bir silah ve 500'den fazla mermi ile Kongre yakınında yakalandı

ABD'de 6 Ocak'ta yaşanan Trump fanatiklerinin Kongre baskını sonrasında Washington'da 20 Ocak'ta yapılacak Joe Biden'ın yemin törenine az bir süre kala güvenlik tedbirleri artırılıyor.

Kontrol sırasında akreditasyon kartının sahte olduğu anlaşılan şüphelinin aracında yapılan aramada bir adet Glock marka tabanca ve 500'den fazla mermi bulundu.

Washington polisi, sahte akreditasyon ve sahte kimlikle çalışan Beeler adlı şüpheliyi tutukladı. Şüphelinin kayıt dışı silah ve mühimmat taşımak başta olmak üzere birkaç suçtan tutuklandığı bildirildi.

Ulusal Muhafızların yanı sıra çok sayıda polisin güvenlik tedbirleri aldığı Washington'da giriş çıkış noktalarına polis kontrol noktaları kurulduğu kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER