HaberlerDünyaABD'de 15 günlük acil durum ilan edildi

ABD'de 15 günlük acil durum ilan edildi

ABD Kongresi'nde yaşanan olayların ardından ülkede 15 günlük acil durum ilan edildi.

ABD'de 15 günlük acil durum ilan edildi

ABD'de 3 Kasım 2020'deki başkanlık seçim sonuçlarına göre belirlenen delege oylarının sayılıp sonuçların resmen tescil edileceği Kongre oturumuna, ABD Başkanı Donald Trump'ın destekçileri baskın düzenledi.

Çıkan olaylar nedeniyle Kongre binasının kapıları kapatıldı. Trump'ın destekçileri ile polis arasında arbede yaşandı. Göstericiler daha sonra Kongre binasına girdi.

Kongre binasındaki olaylar sırasında 4 kişi öldü. Ölenlerin kim tarafından ve nasıl vurulduklarına dair bir bilgi paylaşılmadı.

Washington'da Kongredeki olaylar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Washington Belediye Başkanı Muriel Bowser, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yerel saatle 18.00'den sabah 06.00'ya kadar şehirde "sokağa çıkma" yasağı ilan ettiğini duyurdu.

Medya çalışanları da dâhil temel hizmet sektörü dışında kalan herkesin sokağa çıkması yasaklandı.

Ülkede 15 günlük acil durum da ilan edildi. ABD medyasına yansıyan haberlerde acil durumun 21 Ocak tarihine kadar süreceği bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

ABD B-52 bombardıman uçaklarını Ortadoğu’ya yolladıABD B-52 bombardıman uçaklarını Ortadoğu’ya yolladıABD ve siyonistlerin planı İslam ülkelerini parçalamakABD ve siyonistlerin planı İslam ülkelerini parçalamakSlovakya'da ülkenin tamamına Covid-19 testi yapılmasını amaçlayan proje uygulamaya konulduSlovakya'da ülkenin tamamına Covid-19 testi yapılmasını amaçlayan proje uygulamaya konulduMısır ile Katar arasında uçuşlar yeniden başladıMısır ile Katar arasında uçuşlar yeniden başladıSudan'da "siyonist işgal rejimiyle normalleşme anlaşması" protesto edildiSudan'da "siyonist işgal rejimiyle normalleşme anlaşması" protesto edildi
SIRADAKİ HABER