HaberlerDünyaABD Coronavirus aşısına onay verdi

ABD Coronavirus aşısına onay verdi

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, Pfizer ve BioNTech ortaklığında geliştirilen Coronavirus aşısının kullanımına onay verdi.

ABD Coronavirus aşısına onay verdi

Aşının uygulanmasına pazartesi günü başlanacak. Pfizer ve BioNTech, aşının yüzde 95 oranında etkin olduğunu ilan etmişti.

ABD'de bir aşının piyasaya çıkması ve uygulanabilmesi için binlerce kişi üzerinde denenmiş olması şart koşuluyor.  Bu süre bazen 10 yılı alabiliyor.

Ancak hükümet, ülkede 250 binden fazla kişinin ölümüne neden olan Coronavirus'e karşı üretilen aşının daha hızlı kullanılabilmesi için onay sürecini hızlandırmıştı.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), bir sağlık krizi sırasında bilimsel standartları hafifleterek deney aşamasındaki ilaçların acil durumlarda kullanılabilmesine izin verebiliyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER