HaberlerDünyaABD "Çin Görev Gücü" kurulduğunu açıkladı

ABD "Çin Görev Gücü" kurulduğunu açıkladı

ABD Başkanı Joe Biden, Çin stratejisi konusunda çalışacak bir görev gücü oluşturulduğunu bildirdi.

ABD "Çin Görev Gücü" kurulduğunu açıkladı

Pentagon ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Biden, Savunma Bakanlığının (Pentagon) Çin stratejisini yeniden değerlendireceğini ve bu amaçla bakanlık içinde bir görev gücü oluşturulduğunu bildirdi.

Görev Gücü'nün başkanı Savunma Bakan Yardımcsı Ely Ratner olarak açıklandı. Görev Gücü'nün değerlendirme altına alacağı başlıca konular arasında strateji, operasyonel konular, teknoloji, kuvvetlerin yapılandırılması, konumu ve yönetilmesi, istihbarat, ABD'nin ortaklıkları ve ittifakları, Çin'le bakanlık düzeyinde ilişkiler yer alıyor.

Pentagon'da kurulan 15 üyeli görev gücünün dört ay içinde öneri ve tavsiyelerini Savunma Bakanı'na sunması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

İran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediHAMAS: Batı Şeria’da seçimlere katılmamız engellenmeye çalışılıyorHAMAS: Batı Şeria’da seçimlere katılmamız engellenmeye çalışılıyorCovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiCovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldıkYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldıkİran Coronavirus nedeniyle 31 ülkeyle olan uçak seferlerini durdurduİran Coronavirus nedeniyle 31 ülkeyle olan uçak seferlerini durdurdu
SIRADAKİ HABER