HaberlerDünyaABD "Çin Görev Gücü" kurulduğunu açıkladı

ABD "Çin Görev Gücü" kurulduğunu açıkladı

ABD Başkanı Joe Biden, Çin stratejisi konusunda çalışacak bir görev gücü oluşturulduğunu bildirdi.

ABD "Çin Görev Gücü" kurulduğunu açıkladı

Pentagon ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Biden, Savunma Bakanlığının (Pentagon) Çin stratejisini yeniden değerlendireceğini ve bu amaçla bakanlık içinde bir görev gücü oluşturulduğunu bildirdi.

Görev Gücü'nün başkanı Savunma Bakan Yardımcsı Ely Ratner olarak açıklandı. Görev Gücü'nün değerlendirme altına alacağı başlıca konular arasında strateji, operasyonel konular, teknoloji, kuvvetlerin yapılandırılması, konumu ve yönetilmesi, istihbarat, ABD'nin ortaklıkları ve ittifakları, Çin'le bakanlık düzeyinde ilişkiler yer alıyor.

Pentagon'da kurulan 15 üyeli görev gücünün dört ay içinde öneri ve tavsiyelerini Savunma Bakanı'na sunması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER