HaberlerDünyaABD Başkanı Biden Covid-19 aşısı oldu

ABD Başkanı Biden Covid-19 aşısı oldu

ABD Başkanı seçilen Joe Biden, canlı yayında Coronavirus (Covid-19) aşısı oldu.

ABD Başkanı Biden Covid-19 aşısı oldu

ABD'de yapılan seçimlerde mevcut Başkan Donald Trump'tan daha fazla oy olarak seçilen Joe Biden, 20 Ocak 2021'de görevine başlayacak. Biden, bugün canlı yayında BioNTech/Pfizer şirketlerinin ürettiği Covid-19 aşıyı yaptırdı.

Aşıya güvenliği artırmak amacıyla canlı yayında aşı olan Biden, göreve başladığında aşıyı daha etkin olarak yapılmasını sağlayacağını söyledi. "Endişelenecek bir şey yok" diyen Biden, ABD halkına aşı yapmaları çağrısında bulundu.

Ocak ayının ilk haftasında toplam 20 milyon aşı dağıtacaklarını söyleyen ABD'nin aşı sorumlusu General Gustave Perna, BioNTech/Pfizer şirketlerinin ürettiği Covid-19 aşısından ülke genelinde şu ana kadar 2,9 milyon dağıtıldığını belirtti.

Ülkede Coronavirus nedeniyle şu ana kadar 324 bin 866 kişi hayatını kaybederken 18 milyon 269 bin 959 kişi de enfekte oldu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER