HaberlerDünyaABD askerlerinin üçte biri Covid-19 aşısı olmayı reddediyor

ABD askerlerinin üçte biri Covid-19 aşısı olmayı reddediyor

​ABD Genelkurmay Başkanlığı Harekât Dairesi Direktör Yardımcısı Tümgeneral Jeff Taliaferro, ABD ordusundaki askerlerden üçte birinin Coronavirus aşısı olmayı reddettiğini açıkladı.

ABD askerlerinin üçte biri Covid-19 aşısı olmayı reddediyor

ABD Temsilciler Meclisi Silahlı Kuvvetler Komitesinde yaptığı konuşmada “Askerler arasında aşıyı kabul oranı üçte iki civarında” diyen Taliaferro'nun yanı sıra Pentagon Sözcüsü John Kirby de orduya dağıtılan aşı sayısının 916 bin 500 olduğunu belirtti.

Kirby, "Ordu ve aileleri için aşılamayı zorunlu kılmak için yasal engel var" diyerek ordudaki aşıyı ret etme oranının ABD toplumundaki genel oranı yansıttığını da sözlerine ekledi.

ABD'de silahlı kuvvetler ve Ulusal Muhafızların ülke genelindeki aşı kampanyasına destek verdiği biliniyor.

İLGİLİ HABERLER

Danimarka’da hindilerde ilk kez kuş gribine rastlandıDanimarka’da hindilerde ilk kez kuş gribine rastlandıBiden döneminde de Meksika sınırındaki mültecilere gözaltıBiden döneminde de Meksika sınırındaki mültecilere gözaltıHAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorHAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladıDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladıİtalya 23 bin 641 Covid-19 vakası ve 307 ölüm bildirdiİtalya 23 bin 641 Covid-19 vakası ve 307 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER