HaberlerDünyaAB ve İngiltere ticaret anlaşması şartlarında uzlaştı

AB ve İngiltere ticaret anlaşması şartlarında uzlaştı

​Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere, Brexit sonrası ticari ilişkileri belirleyecek anlaşma şartlarında uzlaşı sağladı.

AB ve İngiltere ticaret anlaşması şartlarında uzlaştı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen arasındaki uzun ve zorlu görüşmelerin sonunda geldi.

Görüşmeyle ilgili açıklama yapan von der Leyen, "Sonunda bir anlaşma sağladık. Uzun ve dönemeçli bir yoldu ama iyi bir uzlaşı sağladık. Bu, adil ve dengeli bir anlaşma. İki taraf için de doğru ve sorumlu olan olan buydu." dedi.

Anlaşmanın hem AB hem de İngiltere'nin yararına alacağını söyleyen von der Leyen, "Brexit'i geride bırakıp yolumuza devam edebileceğiz." ifadesini kullandı.

Henüz anlaşmanın çatısı ve detayları açıklanmazken Johnson sosyal medya hesabından "anlaşma sağlandı" şeklinde paylaşım yaptı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER