HaberlerDünyaAB ve İngiltere ticaret anlaşması şartlarında uzlaştı

AB ve İngiltere ticaret anlaşması şartlarında uzlaştı

​Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere, Brexit sonrası ticari ilişkileri belirleyecek anlaşma şartlarında uzlaşı sağladı.

AB ve İngiltere ticaret anlaşması şartlarında uzlaştı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen arasındaki uzun ve zorlu görüşmelerin sonunda geldi.

Görüşmeyle ilgili açıklama yapan von der Leyen, "Sonunda bir anlaşma sağladık. Uzun ve dönemeçli bir yoldu ama iyi bir uzlaşı sağladık. Bu, adil ve dengeli bir anlaşma. İki taraf için de doğru ve sorumlu olan olan buydu." dedi.

Anlaşmanın hem AB hem de İngiltere'nin yararına alacağını söyleyen von der Leyen, "Brexit'i geride bırakıp yolumuza devam edebileceğiz." ifadesini kullandı.

Henüz anlaşmanın çatısı ve detayları açıklanmazken Johnson sosyal medya hesabından "anlaşma sağlandı" şeklinde paylaşım yaptı.

İLGİLİ HABERLER

Yunanistan İyon Denizi'ndeki kara sularını 12 mile çıkardıYunanistan İyon Denizi'ndeki kara sularını 12 mile çıkardıÇin 28 ABD'li üst düzey yetkiliye yaptırım kararı aldıÇin 28 ABD'li üst düzey yetkiliye yaptırım kararı aldıİtalya'da Covid-19 nedeniyle can kaybı 85 bine dayandıİtalya'da Covid-19 nedeniyle can kaybı 85 bine dayandıİngiltere'de Covid-19 nedeniyle günlük ölü sayısı 2 binlere dayandıİngiltere'de Covid-19 nedeniyle günlük ölü sayısı 2 binlere dayandıABD'de Covid-19 salgınında son 24 saatte 2 bin 906 ölümABD'de Covid-19 salgınında son 24 saatte 2 bin 906 ölüm
SIRADAKİ HABER