HaberlerDünyaAB ve İngiltere ticaret anlaşması şartlarında uzlaştı

AB ve İngiltere ticaret anlaşması şartlarında uzlaştı

​Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere, Brexit sonrası ticari ilişkileri belirleyecek anlaşma şartlarında uzlaşı sağladı.

AB ve İngiltere ticaret anlaşması şartlarında uzlaştı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen arasındaki uzun ve zorlu görüşmelerin sonunda geldi.

Görüşmeyle ilgili açıklama yapan von der Leyen, "Sonunda bir anlaşma sağladık. Uzun ve dönemeçli bir yoldu ama iyi bir uzlaşı sağladık. Bu, adil ve dengeli bir anlaşma. İki taraf için de doğru ve sorumlu olan olan buydu." dedi.

Anlaşmanın hem AB hem de İngiltere'nin yararına alacağını söyleyen von der Leyen, "Brexit'i geride bırakıp yolumuza devam edebileceğiz." ifadesini kullandı.

Henüz anlaşmanın çatısı ve detayları açıklanmazken Johnson sosyal medya hesabından "anlaşma sağlandı" şeklinde paylaşım yaptı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER