HaberlerDünyaAB ve İngiltere süresi dolan Brexit anlaşmasını sürdürecek

AB ve İngiltere süresi dolan Brexit anlaşmasını sürdürecek

​Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, İngiltere ile yürütülen ve belirlenen sürenin dolduğu ticaret anlaşması müzakerelerine devam edileceğini açıkladı.

AB ve İngiltere süresi dolan Brexit anlaşmasını sürdürecek

AB ile İngiltere arasındaki Brexit müzakerelerine ilişkin açıklamalarda bulunan AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile ticaret ve gelecekteki ilişkileri şekillendirecek anlaşma müzakerelerindeki son durumu için telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirtti.

AB ve İngiltere'nin karşılıklı olarak ekiplerine müzakereleri sürdürme talimatı verdiğine dikkat çeken Von der Leyen, görüşmelerin Brüksel'de yapılacağını söyledi.

Brexit süreci

İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya'dan oluşan Birleşik Krallık'ta, Haziran 2016'da yapılan AB referandumunda yüzde 48'e karşı yüzde 52 ile Brexit kararı alınmıştı.

AB'den resmen 31 Ocak'ta ayrılan İngiltere, Birlik ile başta ticaret olmak üzere ikili ilişkiler konusunda kapsamlı müzakereler yürütüyor.

İLGİLİ HABERLER

Zaharova: ABD ile START-3 görüşmelerine başlamaya hazırızZaharova: ABD ile START-3 görüşmelerine başlamaya hazırızBelçika’da Covid-19 ile mücadele kapsamında seyahat kısıtlaması kararı alındıBelçika’da Covid-19 ile mücadele kapsamında seyahat kısıtlaması kararı alındıİspanya’da Covid-19 vaka ve can kayıplarındaki artış devam ediyorİspanya’da Covid-19 vaka ve can kayıplarındaki artış devam ediyorFransa'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 649 ölümFransa'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 649 ölümJohnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söylediJohnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söyledi
SIRADAKİ HABER