HaberlerDünyaAB ülkelerinde Covid-19 aşılama programı 27 Aralık'ta başlıyor

AB ülkelerinde Covid-19 aşılama programı 27 Aralık'ta başlıyor

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, sosyal medya hesabı üzerinden "Aşılama; 27, 28 ve 29 Aralık'ta AB genelinde başlayacak." paylaşımında bulundu. EMA'nın Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşıya onay vermesi bekleniyor.

AB ülkelerinde Covid-19 aşılama programı 27 Aralık'ta başlıyor

AB'nin ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), daha önce 29 Aralık'ta verileceği açıklanan onayın Almanya'nın talebiyle onay toplantısının 21 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

AB'de aşılamaya start verilmesi için EMA'nın Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşıya onay vermesinin ardından Avrupa Birliği Komisyonunun onayı tasdik etmesi gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER