HaberlerDünyaAB Bakanı Bozkır, İsveç Parlamentosu Başkanı Ahlin ile görüştü

AB Bakanı Bozkır, İsveç Parlamentosu Başkanı Ahlin ile görüştü

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İsveç'teki resmi temasları çerçevesinde bugün ilk görüşmesini İsveç Parlamentosu Başkanı Urban Ahlin ile yaptı.Volkan Bozkır, başkent Stockholm'e yaptığı iki günlük ziyaretin...

AB Bakanı Bozkır, İsveç Parlamentosu Başkanı Ahlin ile görüştü
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İsveç'teki resmi temasları çerçevesinde bugün ilk görüşmesini İsveç Parlamentosu Başkanı Urban Ahlin ile yaptı.

Volkan Bozkır, başkent Stockholm'e yaptığı iki günlük ziyaretin ilk gününde İsveç Parlamentosu Başkanı Urban Ahlin'i makamında ziyaret etti.

Bozkır, bugünkü temasları çerçevesinde Dışişleri Bakanı Margot Wallström, AB İşlerinden Sorumlu Başbakanlık Devlet Sekreteri Hans Dahlgren ile ayrı ayrı görüşecek.

İsveç Parlamentosu Dışişleri ve AB komitelerinin ortak düzenleyeceği toplantıya katılarak komite üyelerine hitap edecek ve üyelerin sorularını cevaplayacak olan Bozkır, daha sonra Dışişleri Bakanı Wallström'ün onuruna vereceği çalışma yemeğine katılacak.

Bakan Bozkır, ziyaretinin ikinci gününde ise İsveç Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan ile görüşecek. Ziyarette AB katılım müzakereleri başta olmak üzere Türkiye-AB ve Türkiye-İsveç ilişkileri kapsamlı olarak ele alınacak.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER