HaberlerDünya30 Ağustos Zafer Bayramı KKTC'de de coşkuyla kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı KKTC'de de coşkuyla kutlanıyor

30 Ağustos zaferinin 92. yıldönümü tüm Türkiye'de olduğu gibi KKTC'de de coşkuyla kutlanıyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı KKTC'de de coşkuyla kutlanıyor
30 Ağustos zaferinin 92. yıldönümü tüm Türkiye'de olduğu gibi KKTC'de de coşkuyla kutlanıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün de kutlandığı etkinlikler kapsamında, Başkent Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda resmigeçit töreni gerçekleştirildi. Tören, İstiklal Marşı ile bayrakların göndere çekilmesiyle başladı.

Törene, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, askeri erkan, milletvekilleri, muharip dernekler, kurum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşların da katıldığı törende, Türkiye ve KKTC bayrakları, Atatürk posterleri ve “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazılı pankartlar açıldı.

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı adına törende bir konuşma yapan Piyade Kurmay Yüzbaşı Yavuz İduğ, Büyük Taarruz’un Türk ulusunun tarihinde büyük bir zafer olarak yer aldığına işaret ederek, onur ve gururla kutladıkları bu günün, tarihte benzeri görülmemiş bir zafer olduğunu vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesi
SIRADAKİ HABER