HaberlerDünya1948'de işgal edilen topraklarda üç Filistinli daha katledildi

1948'de işgal edilen topraklarda üç Filistinli daha katledildi

Son cinayetlerle birlikte işgal edilen Filistin topraklarındaki cinayet sayısı, yılbaşından bu yana 16'sı kadın olmak üzere 98'e yükseldi.

1948'de işgal edilen topraklarda üç Filistinli daha katledildi

Filistin'in, siyonist rejim tarafından işgal edilen topraklarında üç Filistinli, silahlı saldırı sonucu katledildi.

Cinayetler, Hayfa kentine bağlı Bake El-Garbiyye ilçesinde işlendi. Katledilen Filistinlilerin Emir Ebu Hüseyin (25) ve iki dayısı Ahmed (33) ve Muhammed Cemil Şerkiyye (41) olduğu öğrenildi.

Söz konusu cinayetlerin ilki, şehir merkezinde silahlı bir kişinin Emir Hüseyin'in dükkânına girip onu vurmasıyla meydana geldi. Ağır yaralanan genç, tedavi edilmek üzere hadisenin vuku bulduğu en yakın hastaneye nakledildi. İkinci olay ise yaralının hastaneye kaldırılması sırasında ambulansa özel arabaları ile eşlik eden Muhammed ve Ahmed Şekiyye'nin şehir girişinde vurulmalarıyla meydana geldi. Her iki olayda vurulan 3 Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin'in işgal edilen topraklarında Filistinlileri temsil eden Yüksek Arap Takip Komitesi Başkanı Muhammed Bereket, "Suça, şiddete, çetelere, silah tüccarlarına ve suç ortağı olan israil polisine karşı hayatta kalabilmek için sesimizi yükseltelim." açıklamasında bulundu.

Siyonist işgal rejimi, Müslümanların yaşadığı bölgelerde gerekli güvenliği sağlamadığı için son dönemlerde Müslümanlara yönelik şiddet ve cinayetler tehlikeli bir şekilde artıyor.

Son cinayetlerle birlikte 1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarındaki cinayet sayısı, yılbaşından bu yana 16'sı kadın olmak üzere 98'e çıktı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER