HaberlerDünya18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı Viyana'da başlıyor

18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı Viyana'da başlıyor

İran Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nın bugün Avusturya'nın başkenti Viyana’da başlayacağı belirtildi.

18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı Viyana'da başlıyor

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nın bugün İran saatiyle 17.00’de Avusturya'nın başkenti Viyana’da başlayacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Dışişleri Bakanı Siyasi İşler Yardımcısı Abbas Irakçi'nin başkanlığında bir heyet bu toplantıya katılacak.

Toplantıda yaptırımların kaldırılması ve nükleer konularla ilgili teknik istişareler yapılacak.

Komisyon toplantısı sırasında İran ile nükleer anlaşmaya taraf 4 + 1 ülkelerinin heyet başkanları arasında ikili toplantı düzenlenecek.

Geçtiğimiz Cuma günü ABD'nin nükleer anlaşmaya dönüşünü ele almak üzere Avrupa Birliği (AB), Çin, Fransa, Almanya, Rusya ve İngiltere ile İran video konferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirmişti.

Bu toplantıda taraflar 6 Nisan Salı günü Avusturya'nın başkenti Viyana'da yüz yüze toplantı yapmak için anlaşmıştı.

Daha önce Seyyid Abbas Irakçi, Viyana’da ABD’lilerle doğrudan ya da dolaylı olarak hiçbir görüşme yapılmayacağını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER