HaberlerDünya140 Filistinli çocuk siyonist işgal rejimi tarafından alıkonuluyor

140 Filistinli çocuk siyonist işgal rejimi tarafından alıkonuluyor

​Filistin Esirler Kulübü, siyonsit işgal rejimi hapishanelerinde 18 yaşın altında 140 Filistinli çocuğun bulunduğu belirtti.

140 Filistinli çocuk siyonist işgal rejimi tarafından alıkonuluyor

Siyonist işgal yönetimi, her türlü uluslararası hukuku, sözleşme ve anlaşmayı göz ardı ederek Filistinli çocuklara karşı şiddet, baskı ve işkenceyi sürdürmeye devam ediyor.

Filistin Esirler Kulübü, 5 Nisan Filistinli Çocuklar Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, Siyonist işgal rejiminin 2000’deki Aksa İntifadası'ndan bu yana 16 bin, 2015’ten bu yana ise 7 bin 500’den fazla çocuğu alıkoyduğunu aldığını belirtti.

Öte yandan Kulüp tarafından yayımlanan raporda, sadece bu yıl 230 Filistinli çocuğun çeşitli iddialarla işgal rejimi tarafından alıkonulduğu ifade edildi.

Ayrıca işgal güçlerinin, Eylül 2000'den bu yana işgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında 2 bin 103 çocuğu şehit ettiği bildirildi.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER