HaberlerYaşamOrman işletme şeflerine yönelik uygulamalı yangın tatbikatı

Orman işletme şeflerine yönelik uygulamalı yangın tatbikatı

Orman işletme şeflerine yönelik uygulamalı yangın tatbikatı

Malatya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yangın tatbikatı, merkez Battalgazi ilçesi Bulgurlu Mahallesi çöp döküm alanının yanında yapıldı.

Yapılan tatbikat ile ilgili bilgi veren Malatya Orman İşletme Müdürü Yakup Kalaylı, “Yaptığımız bu tatbikata İşletme şefliklerimizde görev alan işletme şefleri ve bünyelerindeki araç ve personel ile katıldılar. Bu tatbikatta yangın sezonu başlamadan yapılması gereken hazırlık ve çalışmalar kontrol edilerek uygulamalı olarak gözden geçirildi. Son 15 gün içerisinde de araçlarımızla ilgili hazırlık durumu gözden geçirildi. Araç ve gereçlerimizin herhangi bir bozukluk ya da aktif olup olmadığının tespiti ve tüm araçlarımızın bakımları yapıldı.”

Her yıl yangın sezonu başlamadan bu tür tatbikatları yaptıklarını belirten Kalaylı, sözlerine şöyle devam etti:

Orman işletme şeflerine yönelik uygulamalı yangın tatbikatı

“Yangında doğru müdahale çok önemlidir”

Orman işletme şeflerine yönelik uygulamalı yangın tatbikatı

Kalaylı, “Yangın esnasında diğer kurumlar ile de iş birliği yapıyoruz. Malumunuz Malatya Orman İşletme müdürlüğümüze 3 ekip var. Maalesef bu ekiplerde çalışan işçi sayısı da her geçen gün azalıyor. Dolayısıyla bizim yangına müdahale gücümüz her geçen gün düşüyor.  Araçlarımızda hiçbir sıkıntı yok, her türlü ekipmanımız, aracımız var. Ancak bunları kullanacak eleman sayımız sınırlı olduğundan dolayı da diğer kamu kurum ve vatandaşlarımızın desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Bizim ana partnerimiz Büyükşehir Belediyesi oluyor. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan olmak üzere ilgili daire başkanlarına, özellikle İtfaiye Daire Başkanı Hanife Acar ve teknik ekibine ve görevli personellere teşekkür ediyorum. Her türlü yangında bizlerle beraber müdahale ediyorlar. Malatya’da orman yangını ya da kırsal yangın ayrımı yapmadan tüm yangınlara birlikte müdahale ediyoruz. Bizler sezon başladığından dolayı gece gündüz yangınlara müdahale edeceğiz. Bunun dışında gerek Büyükşehir gerek ilçe belediyelerimize, firmalarımıza, yangın esnasında aynı zamanda köylülerimize, canla başla kendi traktörleri ya da ellerine geçirdikleri çeşitli alet ve edevatları ile yangına müdahale ediyorlar. Bu da bizleri rahatlatıyor. Bu nedenle kendilerine bir kez daha teşekkür ederken desteklerinden gurur ve onur duyduğumu bir kez daha ifade ediyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER