Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi'ne dijital hastane ödülü
Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen 'kağıtsız ve dijital hastane' kapsamında teşhis ve tedaviye yönelik tüm tetkik ve işlemlerin dijital ortama taşınması konusunda süreci başarı ile tamamlayan Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi dijital hastane ödülü aldı.

6-7 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen CIO Summit 2014 Kongresi’ne HIMSS Türkiye Direktörü Dr.Korhan An, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr.Mahir Ülgü, Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Yavuz Baştuğ ve hastane yöneticileri katılırken ödülü HIMSS Avrupa Direktörü Uwe Buddrus verdi.

HIMSS dünyaca kabul edilen akreditasyon ve standart sistemi EMRAM (Elektronik Medikal Sağlık Kaydı Adaptasyon Modeli) değerlendirmesi ile hastanelerde bilişim teknolojisi seviyesinin uluslararası standartlara uygunluğunun değerlendirilmesi ve medikal sağlık kayıtlarının elektronik ortama aktarılması sağlanıyor.

11-12 Eylül tarihlerinde yapılan Ce-Bit fuarı Sağlık Bilişim Kongresinde Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile birlikte Türkiye’de beş hastanenin 6.derece almaya hak kazanmasının ardından, 6 Ekim’de İtalya’nın başkenti Roma şehrinde ödül töreni düzenlendi.

Bu yıl sadece 9 hastanenin ödül aldığı organizasyonda Avrupa’da 6.derece olan 52 hastane arasına giren Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Türkiye’de belge alan hastaneler arasında 350 yatak kapasitesiyle en büyük kağıtsız hastane olarak adını tüm dünyaya duyurmuş oldu.

Bursa Kamu Hastaneler Birliği Op.Dr. Yavuz Baştuğ, sağlık hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak ve sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesini en üst düzeye taşımak için tüm sağlık tesislerimizde bilişim teknolojilerinin doğru ve yaygın kullanımının gerekliliğine inanarak çalışıyoruz derken, Marmara bölgesinde bir ilki gerçekleştiren başta hastane yöneticisi Doç.Dr.Murat Tutanç, hastane müdürü Cihat Yenigün ve çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Saman kafa 5 yıl önce

KINA lazım mı

Hastalıklar hızla artıyor, sebep az su tüketimi
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 'Yaşamın Gizemi Su ve Tuz' isimli konferans düzenlendi. Konferansı Sosyolog...

Haberi Oku