Yaşam:
Bursa Barosu, İcra Müdürü'ne yapılan saldırıyı kınadı

BURSA – Bursa Barosu başkanı Ekran Demiröz,  6. İcra Müdürü Nuri Zengin'in uğradığı saldırıyı, kınayan bir basın açıklaması yaptı.

 

Açıklamasında, meydana gelen saldırıyı hatırlatan Demiröz, “Bursa 6.İcra Müdürümüz Nuri Zengin önceki gün icra satış işlemi sırasında saldırıya uğramıştır. Bu saldırının yargısal faaliyet sırasında gerçekleşmiş olması olayı daha da vahim kılmaktadır.”diye konuştu

 

Daha önce de gerek meslektaşlarına gerekse yargı alanında çalışan arkadaşlarına yönelik saldırıların olduğunu söyleyen Demiröz, görevini yaparken saldırıya uğrayan basın mensuplarını da unutmadıklarını ifade etti.

 

Demiröz  konuşmasının devamında,  “Bursa Barosu olarak hayatın her alanında nefreti ve şiddeti reddediyoruz. Bu nedenle ‘kınama’ sözcüğünün önüne ‘nefret’ ya da ‘şiddet’  sözcüklerini eklemiyoruz. Ancak bu çirkin saldırıyı kararlılıkla kınıyoruz ve sonuna kadar da takipçisi olduğumuzu kamuoyuna bildiriyoruz.”dedi.

 

Olayda saldırganın amacına ulaştığını öner süren Demiröz, “Çünkü saldırı nedeniyle satış işlemi iptal edilmek zorunda kalınmıştır. Bu nedenle olay, bir kamu görevlisine yönelen basit bir saldırı olarak nitelendirilemez. Bu durum ihaleye fesat karıştırmak ya da yargısal faaliyeti engellemek suçları kapsamında değerlendirilmelidir.”ifadelerine yer verdi.

 

Yargısal alana yapılan saldırıların kimi zaman siyasal müdahale biçiminde baş gösterdiğini ifade eden Demiröz, kimi zaman ise bir saldırganın varlığında ortaya çıktığını söyledi.

 

Hiçbir saldırının kendilerini yıldıramayacağını belirten Demiröz, “Hukukun üstünlüğünü kaba güçle ya da siyasal kuşatmalarla yok etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. 6.İcra Müdürümüz Nuri Zengin yalnız değildir ve Bursa Barosu da sonuna kadar onun yanındadır.”diyerek sözlerini noktaladı.

 

Boks antrenörü olduğu bildirilen Ahmet K'nın (44), iki gün önce Bursa Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü ek hizmet binasında odasına girdiği Zengin'e, "Benim malımı nasıl satarsın?" diye bağırdıktan sonra yumruk atıp kaçtığı iddia edilmişti. Zengin'in şikayeti üzerine gözaltına alınan Ahmet K. çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.  (Zeki Aras-İLKHA)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
BERNA aktaş 4 yıl önce

helalala olsun yumruk atana

Ekrem Pakdemirli hayatını kaybetti
Eski başbakan yardımcılarından Ekrem Pakdemirli, Manisa'da tedavi gördüğü hastanede 76 yaşında hayatını...

Haberi Oku