Dolar2,2245Euro2,8645Altın87,661IMKB77.921

Vali Turhan, Edremit"te Roman derneğinin iftarına katıldı

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Edremit ilçesindeki Roman vatandaşların isteğini geri çevirmedi ve mahalle sofrasında iftar etti. Edremit Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği, iftarda Vali Turhan'ı ağırladı. Ağa Camisi yanında bulunan alana kurulan iftar sofrasına Edremit Kaymakamı Osman Tunç, Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar, Kadıköy Belediye Başkanı Hasan Özel, Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan, daire müdürleri, muhtarlar, bazı siyasi par

05 Ağustos 2013 Pazartesi 11:24
Vali Turhan, Edremit"te Roman derneğinin iftarına katıldı
Bu Haberi Paylaş
Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Edremit ilçesindeki Roman vatandaşların isteğini geri çevirmedi ve mahalle sofrasında iftar etti. Edremit Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği, iftarda Vali Turhan'ı ağırladı. Ağa Camisi yanında bulunan alana kurulan iftar sofrasına Edremit Kaymakamı Osman Tunç, Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar, Kadıköy Belediye Başkanı Hasan Özel, Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan, daire müdürleri, muhtarlar, bazı siyasi parti başkanları, mahalle halkı ve Roman vatandaşlar katıldı.

Roman fasıl grubunun okuduğu ilahilerden sonra iftar yemeği yendi ve dua edildi. Dernek Başkanı Tufan Zımba, kısa bir konuşma yaparak Vali Turhan ile birlikte bütün katılımcılara ve destekçilerine teşekkür etti. Edremit Belediyesi'nin katkılarıyla verilen iftarda daha sonra Başkan Vekili Çağlar, Başkan Arslan ve Kaymakam Tunç da birer konuşma yaptı. Son olarak söz alan Vali Ahmet Turhan ise Roman vatandaşlarla birlikte iftar yemeği yemekten dolayı mutlu olduğunu belirtti. Turhan, "Bu organizasyonu yapan Roman derneğimize ve Edremit Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten biz çok güçlü bir milletiz. Kültürümüz, zenginliğimiz çok çok fazla. İnşallah birlik ve beraberlikle çok daha güzel günler yaşayacağız." dedi. Yemeğin ardından Vali Turhan, korumaları vasıtasıyla çocuklara oyuncak dağıttı, Edremit'ten ayrılırken de Roman çocuklarını sevip sohbet etti.
Kaynak:   CİHAN