Televizyon:
Meryem Uzerli (Hürrem) Gidiş Sebebi Belli Oldu!

Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ünlenen ve Tükenmişlik Sendromuna yakalandığı iddia edildikten sonra setleri bırakıp Almanya'ya dönen ünlü oyuncu Meryem Uzerli'den şok bir karar daha geldi.

Meryem Uzerli, hastalığı boyunca desteğini üzerinden eksik etmeyen Can Ateş ile evlenmeye karar verdi.

Türkiye'deki hayranlarına durumunun iyi olduğuna dair mektup yazan ve sevgilisinin yanından bir an olsun ayrılmadığını söyleyen oyuncunun, ikinci evlilik teklifine 'evet' dediği öğrenildi.

Ünlü oyuncu Meryem Uzerli'nin psikolojik sorunlarını bahane ederek Almanya'dan dönmemesinin asıl nedeni su yüzüne çıktı.

Meryem Uzerli, Almanya'ya gitmeden önce çok çalışıp az kazandığından yakınıyor olması ile dikkatleri çekmişti. Maddi anlamda bir isyan içerisinde olduğu fark edilen Meryem Uzerli, her ay olduğu gibi düzenli olarak bu ay da Almanya'ya ziyarete gittik. Ancak bu kez geri dönmeyeceğini bildiren ve psikolojik sorunları olduğunu söyleyen genç oyuncu, kendisine Tükenmişlik sendromu tanısı konulduğu haberi ile de dikkatleri üzerine çekmişti.

Ancak olayların arkasındaki asıl sebep ortaya çıktı. Meryem Uzerli'nin Almanya'dan dönmüyor olmasında, Tims Yapım sahibi Timur Savcı ile yaşadığı para anlaşmazlığı asıl sebep gözüküyor.

Genç oyuncu hatırlandığı gibi geçtiğimiz günlerde kendisine zengin denilmesine karşı çıkmış ve Arap ülkelerinde gösterime giren dizilerinden kendisine bir para verilmediğini dile getirmişti. Bir bakıma fakirlik edebiyatı yapmakla suçlanan Meryem Uzerli'nin aslında çok haklı olduğu ortaya çıktı. İddialara bakılırsa Timur Savcı diziyi Arap ülkelerine satmaya başladı.

Yapılan satış anlaşmalarının ardından dizinin Kanuni'si Halit Ergenç'e 1 buçuk milyon lira ödeme yapan Timur Savcı, neredeyse bir serveti başrol oyuncusuna verdi. Bunun üzerine olaydan haberdar olan Meryem Uzerli de, başrol oyuncusu olduğu için kendisine de bu satıştan pay verilmesini istedi. Tüm ısrarlarına rağmen yapım şirketinden olumsuz yanıt alan ünlü oyuncu da yapılan haksızlık nedeniyle çareyi Almanya'ya kaçmakta buldu.

Kendine de Halit Ergenç gibi ödeme yapılmasını isteyen ünlü oyuncu, olumsuz yanıtlar alınca yapılan haksızlık karşısında sinirlerini kontrol altına alamadı. Yaşananlar nedeniyle içerisinde çalışma isteği de kalmayan ünlü oyuncu habersizce Almanya'ya gitti ve psikolojik sorunlarını bahane ederek Muhteşem Yüzyıl ekibini zor durumda bıraktı. Bir bakıma kendisine yapılanların öcünü alan Meryem Uzerli, bundan sonra Tims Yapım ile neler yaşayacak merak ediliyor.

Meryem Üzerli Kimdir?

12 Ağustos 1983 tarihinde, 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarak Almanya Hessen'in Kassel Şehri'nde Türk babadan ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. İlerleyen yaşlarında Hamburg'a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese'de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır.

İki ağabeyi ve bir ablası vardır.173 cm boyunda olan genç oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay"ın yazdığı Timur Savcı"nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının dizilerinden olan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmaktadır.

Uzerli, aynı zamanda Almanya'da birçok dizide ve birçok filmde rol almış bir oyuncudur. Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda iyi derecede İngilizce biliyor. Türkçesi ise bugün oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Hürrem Sultan'a paralel olacak kadar gelişmiştir.

Timur Savcı'nın yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Meral Okay -ölümünün ardından Yılmaz Şahin- 'ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı diziye bir Hürrem Sultan seçmek için Türkiye'de bütün oyuncu ajansları, bütün tiyatro kurslarından oyuncular seçilerek onlar arasında eleme yapılmıştır. Uzerli, aralarından en uygunu görüldü ve Almanya'dan çağırılarak Hürrem Sultan rolünü üstlendi.

2011 yılında Hürrem Sultan rolü için iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü'ne layık görülmüştür. 2012 yılında ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

Genç Oyuncu, 2012 ve 2013 yıllarında Elidor Türkiye'nin reklam yüzü olmuştur ve birçok Elidor reklamında oynamıştır.

2013 yılında Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, tükenmişlik sendromu hastalığına yakalanıp diziden ayrılmıştır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
deniz 2 yıl önce

tesekkur ederimş

Paramparça 68.bölüm fragmanı ve özeti
Star Tv ekranlarının beğenilerek izlenilen dizisi Paramparça 68.bölüm fragmanı yayımlandı. Paramparça...

Haberi Oku