Teknoloji:
Brezilya, ücretsiz internet için Facebook ile anlaştı

Facebook, yeni projesi Internet.org ile dünya üzerinde internete erişimi olmayan 5 milyar kişiye internet götürmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda devlet liderleri ile görüşen Facebook CEO’suç Rousseff’in ilgisini çekmeyi başardı. El sıkışan iki yönetici, başlangıç olarak Latin Amerika’nın en büyük şehri Sao Paulo’nun gecekondu mahallelerinden birine WI-FI hattı döşenmesi konusunda uzlaştı. Anlaşmayla birlikte ilk planda 200 bin kişinin ücretsiz internete erişmesi bekleniyor. Proje başarılı olursa ilerleyen safhalarda ülkede internet erişimi bulunmayan diğer fakir bölgelere de aynı hattın kurulması planlanıyor.

Konuyla ilgili kendi kişisel Facebook hesabından bir açıklama yapan Mark Zuckerberg, “Başkan Rousseff ve ben, herkesin sosyal platformlarda yer edinme hakkının olduğuna inanıyoruz.” şeklinde yazdı. Zuckerberg ayrıca Haziran ayında Brezilya’ya gerçekleştireceği bir ziyaretle çalışmalara başlayacağını duyurdu.

Brezilya, 83 milyon kullanıcısıyla dünyada ABD’den sonra Facebook’un en popüler olduğu ikinci ülke olarak dikkat çekiyor. (cihan)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

4G ihalesi 26 Ağustos’a ertelendi
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), 26 Mayıs'ta yapılacağı duyurulan kamuoyunda 4G olarak bilinen...

Haberi Oku