\\\\"\\\\"
Politika:
Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hatay
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı eylemlerinde hayatlarını kaybeden Abdullah Cömert ile Ali İsmail Korkmaz'ın Hatay'daki ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Bir dizi ziyaret kapsamında Hatay'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk olarak Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in ailesine taziyede bulundu. Burada vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılanan Kılıçdaroğlu, Abdullah Cömert’in baba ve annesine başsağlığı diledi. Ziyarette Abdullah Cömert için Kuran-ı Kerim ve dua okundu. Okunan duaların ardından Kılıçdaroğlu eve girerek anne Hatice Cömert'le bir süre sohbet etti. Abdullah Cömert’in abisi Zafer Cömert ise Kılıçdaroğlu’na olayın nasıl olduğunu anlattı.

Kılıçdaroğlu 15 dakikalık ziyaretin ardından Eskişehir'de Gezi protestoları sırasında dövülen ve tedavi gördüğü hastanede 38 gün sonra hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın ailesini ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu Ali İsmail Korkmaz'ın babası Şahap Korkmaz ve ağabeyi Gürkan Korkmaz karşıladı. Kılıçdaroğlu, aileye başsağlığı dileyerek üzüntülerini paylaştı.

Kılıçdaroğlu’na Hatay ziyaretinde, Genel Başkan Yardımcıları Nihat Matkap ve Sezgin Tanrıkulu, CHP Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl, Mehmet Ali Ediboğlu, Refik Eryılmaz ve Mevlüt Dudu eşlik etti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Erdoğan'a, Naci Bostancı vekalet edecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke dışına yapacağı ziyaret nedeniyle Cumhurbaşkanı makamına...

Haberi Oku