\\\\"\\\\"
Politika:
Ak Parti Başbakan Erdoğan Mardin Mitingi Konuşması Canlı Yayın Kanalları İzle | 12 Mart 2014

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Mardin'le iftihar ediyoruz. Rabbim sizden razı olsun. Başbakanınıza sahip çıktığınız için sağolun. Mardin'e son 1 yılda 5 kez geldim. Mardin'i hizmetlerle buluşturduk. Bugün Mardin bir başka güzel. Mardin sandık üzerindeki oyunu görüyor. Mardin oyuna sahip çıkıyor. Mardin milli iradeye sahip çıkıyor.

Büyük Türkiye hedefine sahip çıkıyor. Mührü AK Parti'ye vuruyoruz inşallah. 18 günümüz var. Hanım kardeşlerimiz, beyler, kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece. Sandıklara sahip çıkacağız.

"MALUM ÇEVRELER PLAN PEŞİNDE"

Seçime 18 gün kala huzuru bozmak için senaryolar tegzhalıyorlar. Yeni tahrikleri planlıyorlar. O malum çevreler yeni tezgahlar peşinde. Mardin'deki kardeşlerime sağduyu çağrısı yapıyorum.

Medyaya, sivil toplum örgütlerine, siyasi partilere sağduyu çağrısı yapıyorum. Bazı işverenler sokakları tahrik ediyorlar. 30 Mart'ta millet sandıkta cevabını verecek. sandık dışında yollar arayanlar boş çaba içerisindeler.

"BDP MARDİN'E HİÇBİR ŞEY VEREMEZ"

Biz eser ürettik. Vatandaş ne diyor ben lafa bakarım icraate bakarım. Lafla peynir gemisi yürümez. Şu Mardin'e hizmeti AK Parti getirdi. Havalimanın genişletilmesinden, yollardan, okullardan, enerjiye varıncaya kadar hepsi bizim eserimiz. BDP'nin Mardin'e vereceği bir şey yok zaten vermedi de.

12 Haziran seçimlerinde yüzde 50 oyla bizi iktidara taşıdınız. Türkiye'yi huzura, istkrara kavuşturmanın peşindeyiz. Bundan rahatsız olanlar varsa bizi millete şikayet edin.

"EY KILIÇDAROĞLU SEN HALA GENEL MÜDÜRSÜN"

Milletimiz bize git derse bu koltukta 1 saniye bile durmayız. Eğer AK Parti bu seçimlerden birinci parti olarak çıkmazsa ben genel başkanlığı bırakacağım. Ben milletime inanıyorum.

Ey Kılıçdaroğlu, bu adam hala genel müdür. Ya diyorum ki siyaset neden yapılır? Partisini birinci parti yapmak için yapılır. Birinci parti yapmazsan gidecek misin diyorum? Ses yok. Bahçeli'ye diyorum o da diyor ki; yüzde 51 alman lazım.

Siz bu kadar eski partisini biz 16 aylık partiyken 1. parti olduk. Biz 16 aylık partiyken MHP meclis dışı kaldı.

Barajları aşamayan bir parti çıktı ortaya BDP. Bağımsız vekillerle bir grup kuruyor. Bu seçimde baraj yok. Mardin'i kim büyükşehir yaptı? Mardin'in büyükşehir olmasına MHP, CHP ve BDP karşı çıktı.

"NE OLUR BANA BABA DEMEYİN"


Kardeşlerim Mardin hizmete mi oy verecek, ideolojiye mi oy verecek? 18 gün çok çalışacağız. Ne olur bana Baba demeyin. Biz size baba olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

Herkes bilsin ki; milletimiz bize kal dediği müddetçe hiçbir tehdide boyun eğmeyiz. Türkiye'de iktidarları millet getirir millet götürür.

Türkiye'yi seçkinler değil, medya değil millet yönetir. Türkiye'yi paralel yapılar değil millet yönetir.

Kardeşlerim biz rukuda Allah'ın huzurunda eğiliriz. Başka hiçbir gücün önünde eğilmedik eğilmeyiz.

"SİZİN EMANETİNİZİ CANIMIZ GİBİ KORUDUK"

12 yılda hiçbir oyuna boyun eğmedik. Sizin emanetinizini canımız gibi koruduk. 230 milyar dolarla milli geliri aldık. Şimdi 830 milyar dolar.

Sizden aldığımız güçle yoksulluğa, yolsuzluğa son verdik. Büyüyen ekonomiyi durdurmaya çalışıyorlar. Mısır'da demokrasiye, Suriye'de mazluma, Gazze'de barışa verdiğimiz desteği istemiyorlar.

Gezi Türkiye'nin yürüyüşünü durdurmak istiyorlardı. 17 Aralık darbesi de aynı hedef içindi. Bu saldırılar devlete yönelik saldırılardır.

Bu saldırıları 30 Mart'ta def edeceğiz. Çözüm sürecinde çocuklarımızı yaşatacağız. Siz bu süreçten ne kadar memnunsanız bazıları o kadar memnun değil.

30 MART SANDIĞA SAHİP ÇIKMA GÜNÜ

30 Mart'ta buna sahip çıkacaksınız. Mardin'e büyükşehir yakışmaz dediler. Bunlar kim CHP, BDP, MHP.

İdeoloji siyasetiyle Mardin yürütülmez. Ben kürtlerin temsilcisiyim diyerek siyaset yapılmaz. Türklerin temsilcisiyim diye siyaset yapılmaz. Ben Arapların temsilcisiyim diyerek siyaset yapılmaz.

Siyaset bizim gibi yapılır. Bu BDP belediyecilikten anlamaz. Bu BDP'nin derdi başka. Ben ve arkadaşlarımın derdi var.

Burda yapılacak yanlış bir tercih Mardin'i bitirir.

Yakın zamanda bir komplo yaşadık. CHP, MHP, BDP Pensilvanya'nın kuyruğuna takıldılar.

BDP kasetler üzerinden yapılan siyaste destek veriyor. Mardin 30 Mart'ta BDP'ye gerekli dersi verecektir. 30 Mart'ta ya yeni Türkiye ya eski Türkiye diyeceksiniz.

Eski Türkiye'de her şey yasaktı. Benim okuduğum şiir de yasaktı. Neydi o şiir? Ziya Gökalp'in şiiri.

Minareler Süngü

Kubbeler Miğfer

Camiler Kışlamız

Müminler Asker

Sonra haydi içeri. Ben o zaman belediye başkanıydım. Hayırlı oldu. Onlar şer zannettiler bize hayır oldu.

Mardin'in inançlı dünyasına sesleniyorum. Bu kutlu yürüyüşte bir olalım diyorum. Hep birlikte Türkiye olalım diyorum.

1- Tek Devlet

2- Tek Millet

3- Tek Bayrak

4 - Tek Vatan

Mardin bayrağımızı bölmek isteyenlere gerekli cevabı vermelerini bekliyorum. Bunlar İstiklal Marşı'mızı okumayanlara mı oy verecek? Benim tanıdığım Mardin siyasi kürtçülüğe, Türkçülüğe oy vermez.

"ABİLERİMİZ ABLALARIMIZ ÇOK ÇALIŞACAĞIZ"

18 gün çok önemli. Bizim ablalarımız, bizim abilerimiz gece gündüz çalışacağız. Eski Türkiye'de anadil yasaktı. Kim kaldırdı? Biz.

Eski Türkiye'de siyaset değil silahlar konuşurdu. Erdoğan dışında benim kürt kardeşim diyen oldu mu?

Ret, inkar politikalarını ret ettik. Eski Türkiye'de benim başörtülü kardeşlerim ne acı çekti be!

Bu MHP'nin, BDP'nin, CHP'nin böyle bir derdi yok. Benim çocuklarım burada okuyamadı. Üniversite sınavlarında kat sayı zulmüne takıldı. Çok acı çektik. Şahsımda bu acıları çektiği için bu işi sizin desteğinizle çözdük. Sabrettiniz zaferi elde ettiniz.

Kılıçdaroğlu çıkmış diyor ki; "Başörtüsü sorununu ben çözdüm" Bizim de  4 arkadaşımız Meclis'te başörtülü olarak görev yapıyor.

Okullarda Kur'an-ı Kerim dersi var mı? Siyer-i Nebi var mı?

Pensilvanya bundan rahatsız oldu. Senin ne işin var ananasla? Holdingle, rafineriyle? Senin ne işin var bu işlerde?

Poliste, hukukta. Bunun önlemlerini aldık. Allah'ın izniyle çözeceğiz. Biz ne dedik? Batı'da ne varsa Doğu'da da o olacak dedik.

Mardin Havalimanına indik. Hamdolsun dedim. Şu güzelliğe bakın.

Son çeteyi de temizleyeceğiz. Sizlerden 30 Mart'ta sandığa sahip çıkmanızı istiyorum.

Bu BDP Ilısu barajına karşı çıktı. Önümüze engeller çıkardı ama biz çözdük. Mardin'e bu hizmeti kazandıracağız. Mardin Beyaz Su projesiyle Mardin'i suya kavuşturacağız.

Konya - Karaman hızlı tren projesi Nusaybin'e gelecek. İstanbul'dan Mardin'e hızlı tren gelecek. Sizin bu coşkunuz var ya bizi daha çok çalışmaya sevk edecek.

Önümüzdeki yıl doğalgaz da geliyor.

MİTİNG ÖNCESİ BİLGİLERİ:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu hafta da son sürat devam ediyor.

Yerel seçim mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, Mardin'de halka hitap edecek. Başbakan Mardin miting konuşması izle, AKP Mardin mitingi Erdoğan neler söyleyecek?

İşte Başbakan Erdoğan Mardin Mitingi CANLI YAYIN haberi ve gelişmeler..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu haftada da devam ediyor. Sivas"tan mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, Mardin ve Siirt'te halka hitap edecek.

Kanal 24 Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

HaberTürk Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Trt Haber Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 30 Mart"ta yapılacak 2014 yerel seçim çalışmaları kapsamında Mardin'de düzenlenecek Mitingde halka seslenecek.
 
Hazırlıkları son aşamaya gelen ve 12 Mart Çarşamba günü kent merkezinde yapılacak olan miting için partililer heyecanlı bir bekleyiş içine girdi.
 
AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Başbakanın Erdoğan"ın ziyareti ile ilgili olarak, Başbakanın yoğun programları dahilinde Mardin'i de ziyaret etmesinden dolayı memnun olduklarını söyledi.
 
Akdağ, “İki gün sonra Başbakanımızı karşılayacağız. Bizim için ilimiz için çok önemli bir an. Bizde heyecanla Sayın Başbakanımız bekliyoruz. Özellikle son 12 yıl içinde Ak Parti yönetimi Mardin'e getirdiği yatırımlar bizim açımızdan çok önemli ve bunun neticesinde katrilyonluk yatırımlar yapıldı. Eğitim, Sağlık, ulaşım, emniyet ve adli yargı ile ilgili konularda yatırım geldi. İlimiz şimdiden mitinge hazır durumda. Gençlerimiz Mardin"imizi Ak Partimizin flamaları sayın Başbakanımızın resimleri ile süslüyor. Bizler de iki gün boyunca sabaha kadar çalışacağız. Daha önceki mitinglerimizin en az iki katı kadar vatandaşlarımızla 16.30 itibariyle Karayolları parkında sayın Başbakanımızı coşkulu bir şekilde karşılayacağız."dedi.
 
Mardin halkı olarak Başbakana olan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyeceklerini ifade eden AK Parti Büyükşehir Adayı Mehmet Vejdi Kahraman ise “ inşallah Başbakanımızı miting alanında kendisine yakışır bir şekilde karşılayacağız. Tüm ilçelerimiz ile birlikte miting alanında olacağız. Başbakanımızı bu yolda daima destekliyoruz. Mardinimize yaptığı ve yapacağı hizmetlerden dolayı ona teşekkür ediyoruz."dedi.

basbakan_12032014

Recep Tayyip Erdoğan Biyografisi

26.2.1954
Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında aktif görev alan Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. 1980 yılına kadar bu görevlerini sürdüren Erdoğan, siyasi partilerin kapatıldığı 12 Eylül döneminde, özel sektörde bir süre müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yaptı.

1983 yılında kurulan Refah Partisi ile fiilî siyasete geri dönen Recep Tayyip Erdoğan, 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında ise Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi MKYK üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevi sırasında diğer siyasi partiler için de model olan yeni bir örgütsel yapı geliştiren Erdoğan, bu dönemde özellikle kadınların ve gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı; siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. Bu yapılanma, mensubu bulunduğu Refah Partisi'ne 1989 Beyoğlu yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazandırırken, yurt genelinde de parti çalışmaları için örnek teşkil etti.

27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. Su sorunu, yüzlerce kilometrelik yeni boru hatlarının döşenmesiyle; çöp sorunu ise dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümlendi. Hava kirliliği sorunu Erdoğan döneminde geliştirilen doğalgaza geçiş projeleriyle son bulurken, kentin trafik ve ulaşım açmazına karşı 50'den fazla köprü, geçit ve çevre yolu inşa edildi; sonraki dönemlere ışık tutacak birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanımı ve yolsuzluğun önlenmesi amacıyla olağanüstü önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolar borçla devraldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarını büyük ölçüde ödedi ve bu arada 4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Böylece, Türkiye'nin belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açan Erdoğan, bir yandan diğer belediyelere örnek olurken, bir yandan da halk nezdinde büyük bir güven kazandı.

Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997'de Siirt'te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan bir kitaptaki şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkum edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001'de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AK Parti) kurdu ve Kurucular Kurulu tarafından AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti'yi daha kuruluşunun ilk yılında Türkiye'nin en geniş halk desteğine sahip siyasî hareketi haline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte iki parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adayı olamayan Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003'te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85'ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayatî öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme, şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler katedildi. Buna paralel olarak ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve onyıllardır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alındı, itibarını yeniden kazanan Türk Lirası'ndan 6 sıfır atıldı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen millî gelirde büyük artış gerçekleştirildi. Ülke tarihinde daha önce görülmemiş hız ve sayıda baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi. Bütün bu olumlu gelişmeler, bazı yabancı gözlemciler ve Batılı liderler tarafından "Sessiz Devrim" olarak adlandırıldı.

Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde ülke tarihinin dönüm noktası olarak nitelenen başarılı girişimlerine ek olarak, akılcı dış politikası ve yoğun ziyaret-temas trafiğiyle Kıbrıs sorununun kalıcı çözüme kavuşturulması ve dünyanın çeşitli ülkeleriyle verimli ilişkiler geliştirilmesi konularında önemli adımlar attı. Tesis edilen istikrar ortamı iç dinamikleri harekete geçirirken, Türkiye'yi bir merkez ülke haline getirdi. Türkiye'nin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde %46.6 oy alarak büyük bir zafer kazanan Ak Parti"nin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti"nin 60. Hükümeti"ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı.

Recep Tayyip Erdoğan evli ve 4 çocuk babasıdır.

Ailesi
26 Şubat 1954 tarihinde doğdu.
4 Temmuz 1978'de Emine Hanım ile evlendi.
Ahmet Burak, Necmeddin Bilal, Esra ve Sümeyye olmak üzere 4 çocuk sahibidir.

Eğitim Durumu
1965 yılında Piyale Paşa İlkokulu
1978 yılında Istanbul İmam Hatip Lisesi
1981 yılında Marmara Üniv. İktisadi Ticari Bil. Fak.

Siyasi Kariyer
1976 yılında MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi.
1984 yılında Refah Partisi Beyoglu İlçe Başkanlığı'na seçildi.
1985 yılında Refah Partisi Istanbul İl Başkanlığı'na seçildi.
1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.
15 Mart 2003 tarihinde T.C. Başbakanı oldu.

ERDOĞAN"IN GİDEMEYECEĞİ 7 İLbasbakan_erdogan_cuma_gunu_balikesir_de_27022014

Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş"ın yaptığı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan 51 ile gidecek.

Başbakan Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu"da sadece Ardahan, Kars, Iğdır, Muş, Şırnak, Hakkari ve Tunceli"ye gidemeyecek. Başbakan"ın zaman darlığından gidemediği illere ise Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları ile Bakanlar gidecek..

Basbakan_Erdogan_26022014

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Erdoğan'a, Naci Bostancı vekalet edecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke dışına yapacağı ziyaret nedeniyle Cumhurbaşkanı makamına...

Haberi Oku