' Roboski Halkın ve Kürt Halkın Umutları kesilmez , Kesilmeyecek de '
Ne yazık ki Şırnak’ın Roboski  köyünde 28 Aralık 2011 tarihinde savaş uçaklarıyla yapılan bombardıman nedeniyle çoğunluğu ile beraber 34 gencine yapılan Bombardıman saldırısına dahi hayatını kaybetmişti.
Bu ülkede felce uğratmış bütün kürt insanlığına bir kanlı tarih geçmiş diyebiliriz.
Peki soruyorum Bu Şırnakın roboski köyünde Kendi uçaklarıyla yağdıran bombardıman 34 kişinin ölümüne sebep olmuş Kirli katil failleri neden hala saklıyorsunuz , ve neden hala bu kirli katil faillerin dışarda kollarını salaya salya serbest biçimde geziniyor ki adaletimiz ve kanunlarımız hala Millet için var diyebilmek aptalık değil mi ?
Hem 34 genci uçak bombardımanıyla imha edin sonra da sapına kadar dürüst Adalet - ve kanunlarımız var diye meydanlarda ses getirin diye ayak basıyorsunuz medyaya millete bütün bu halkın iradesiyle oyun oynamaktan başka ne faydanız dokundu ki !
Bu politika halkası zincirine halka perişan olmaktan başka her türlü katil Faillerinize eski hadiseniz ile bütün yandaş suçlularınızı fail ile değil ödül ile tebrik etmekle yargıya almamakla başka ilgi göstermediğiniz diye Kürt halkın 34 gençlerine en büyük hiç hafızalarda unutulmayacak kara bir leke bırakmaktan başka ne diye yalvardınız ve ne diye başınız göğe dik , ve ne diye gururunuz hala heybetli ?
Bu sefer Katır üzerinde kendi bidon mazotları değil , katır üzerinde dört parça toplu şekilde soğuk badeniyelere sarılmış kendi bedenleri ile 
taşıdılar roboski köy halkı.
Onurlu bir yaşam için barış dilekleri ile yaşayan halk ne yazı ki bütün gencecik yaşamları ile beraber yoksun örselenmiş yerlerde katırlarıyla beraber , İnsan bedenleri ile yan yana her dört tarafa parçalarıyla dağılmış insanlık , kendi vücut bedenleri ile yanmış ve dağılmış gencecik yarınlarını kabuza çevirmek ile o insanlar , o gençler kendi mezarında Şehitlik uykusuyla Rahat uyurken ,
Acaba siz Ey katiler ?
Ey Failler ?
Ey kan emiciler ?
Ey Paralel Devlet ?
EY Suçlular hala rahat vicdanlarınız la gözünüze uyku giriyor mu ?
Yoksa o uykusuz geceleriniz de o 34 insanın , o 34 gençlerin bağıran çığlıklarımı sizi rahatsız ediyor ki hala bütün Kürt halkını ve hala Uludere de ki Roboski bütün köy halkın , Roboskide 34 gençlerin ölümlerine utanmadan suçlu olurken !
Siz Ey sessizliğe şeytanca bürünenler Uykunuz o mezarda ki Şehitlerin uykusu gibi uykuya taze şekilde gözünüz kapıyor mu ?
EY Hükümet !
Ey Başbakan !
Ey Rütbeli Amirler sizlerin umutları kesilmişse dahi unutmayın ki Kürt halkın Ve Uludere Roboski halkın umutları kesilmemiştir.
Halk olarak Bu inancımızın göz önüne sererek görüyorsunuzdur ki Görmeme sizlikten alı koyuyorsunuz kendi kör vicdanınızın noktalarında siyaha börünmek ile hep paslanacaksınız ve hep ölü bir Kalp ile, ölü bir Vicdan ile hesap ödeyeceksiniz diye bulamayacağınız delil,
kaçacağınız yer , Kaçacağınız Delik bile aramazken,
vicdanın rahatlamakla Dünyanın bi ucuna bile gitseniz vicdanınız peşini rahat bırakmaz ?
Ne vicdan , ne halk peşinizi ne de 34 gencin ölümleri peşinizi bırakmaz , bırakmayacaktır.
Sevgi ve Huzur bir dünyayla Barışla Kalınız dileklerimle ...'
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
esen rüzgar 5 yıl önce

kürdistan coğrafyasında bırakın aylara, günlere sığdırılamayacak acılar yaşanmıştır. bu acılar sıralandığı zaman günlerin yetmediği ortaya çıkacaktır. i̇şte yine 2011 yılının 28 aralık günü acının günü olmuştur bu coğrafyada. her yer karanlığa ve kızıla bürünmüştür; 34 canın 34 fidanın gözünde. yaşam gemlenmiş, bitirilmek istenmiştir bu coğrafyada. aslında yapılan katliamların biriciği ve görülmek istenmeyeni. bu katliamı anmayı ve acılarımızı tazelemeyi bir halkın geleceği ve gençliği olarak unutmayacağımızı yineliyoruz” sevgilerimle degerli üstadım