Dolar2,2255Euro2,8745Altın87,835IMKB77.496

ÖSYM - Dgs Başvuru Tercih Kılavuzu 2013 - (Dikey Geçiş Sınavı 2013)

2013 DGS Başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı.2013 (DGS) Dikey Geçiş Sınavı Başvuruları 27 Mayıs 2013 Pazartesi günü başlıyor.2013 DGS Başvuru kılavuzu sizler için web sitemizdeki yerini aldı.2013 DGS Başvuruları kılavuzu için aşağıda verdiğimiz linke tıklamanız yeterki olacaktır.İşte 2013 DGS sınavı başvuru kılavuz ve detaylar..

02 Ağustos 2013 Cuma 03:40
ÖSYM - Dgs Başvuru Tercih Kılavuzu 2013 - (Dikey Geçiş Sınavı 2013)
Bu Haberi Paylaş

DGS 2013 Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

DGS Başvuru işlemleri 27 Mayıs Pazartesi günü başlayacak. Ancak ÖSYM 2013 DGS başvuru Kılavuzunu ve başvuru formunu erken açıkladı.

Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013 Pazar günü yapılacaktır. 2013 DGS"ye başvuru işlemleri, 27 Mayıs 2013 tarihinde başlayacak olup, 5 Haziran 2013 tarihinde sona ermiş olacaktır.

2013 DGS Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Bilgileri İçin Tıklayın..!

DGS"ye, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ve şu anda son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını karşılayanlar başvurabileceklerdir. KKTC meslek yüksekokullarının son sınıfında yer alan öğrenciler ve mezunlar, meslek yüksekokulu adını taşımayan ama bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun  olanlar  ve  aynı  şartlarda yurt dışından  mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler.

İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS"ye girmeleri zorunludur.

İşte ÖSYM'nin konu ile ilgili açıklaması

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurma işlemleri, 27 Mayıs2013 tarihinde başlayacak, 5 Haziran 2013 tarihinde sona erecektir.

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabileceklerdir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun  olanlar  ve  aynı  koşullarda yurt dışından  mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler.

İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS"ye girmeleri zorunludur. 

Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2013-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM"nin osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.Kılavuzda başvurma, sınav, değerlendirme, tercih işlemleri ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgi yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

KAYNAK: Haber Yurdum 

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.Benzer Haberler