Dolar2,2245Euro2,8645Altın87,661IMKB77.921

Nazilli Devlet Hastanesi 4 Kasım"da Hizmete Giriyor

Nazilli ve çevresine hizmet verecek olan 400 yataklı Nazilli Devlet Hastanesi’nin 4 Kasım 2013 tarihinden itibaren yeni yerinde hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.

01 Kasım 2013 Cuma 11:08
Nazilli Devlet Hastanesi 4 Kasım"da Hizmete Giriyor
Bu Haberi Paylaş
Nazilli ve çevresine hizmet verecek olan 400 yataklı Nazilli Devlet Hastanesi’nin 4 Kasım 2013 tarihinden itibaren yeni yerinde hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.

Nazilli'de sağlık hizmeti vermekte olan Nazilli Devlet Hastanesi, Ek hizmet binası (Eski SSK Hastanesi) ve Semt polikliniğinin yeni hastaneye taşınma işlemlerine başlandı. 4 Kasım 2013 Pazartesi gününden itibaren Nazilli ve çevre ilçelerine hizmet verecek olan 400 Yataklı Bölge Devlet Hastanesi’nin taşınma işlemlerinin yanısıra dış ve iç temizliği de özel olarak Ankara’dan gelen ekiplerce yapılıyor. Yeni hastanenin dış cam bölümleri özel robot temizlik görevlilerince temizlenirken, iç bölümleri ise 100 kişilik hastane temizlik personeli tarafından özel olarak temizlendi.

Çalışmaların hafta sonuna kadar tamamlanarak Pazartesi günü aksaklık yaşanmadan vatandaşlara sağlık hizmeti sunacaklarını söyleyen Nazilli Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Nail Ündağ: “400 yataklı olan hastanemiz adeta bir bölge hastanesi olarak hizmet sunacak. Nazilli’nin yanısıra çevremizdeki Buharkent, Karacasu, Kuyucak, Bozdoğan, Yenipazar ve Sultanhisar ilçeleri başta olmak üzere tüm belde ve köylerinde yaşayan vatandaşlarımıza sağlık hizmeti verecektir. Artık hastanemizde koğuş sistemi olmayacaktır. Tek ve çift kişilik modern odalarda vatandaşımız en iyi şekilde sağlık hizmeti alacaktır. Hastanemizde hasta ve refakatçı konforu düşünülmüş, bir kampüs olarak 4 Kasım 2013 Pazartesi günü itibarı ile sağlık hizmeti vermeye başlayacaktır. Bugüne kadar Nazilli’de 3 ayrı kısımda hizmet veren Nazilli Devlet Hastanemiz 400 yataklı yeni devlet hastanemizde tek merkezde faaliyet verecek, yaklaşık 80 civarında polikliniği ile 400 yatağı ile gerçekten de son derece modern bir sağlık tesisi olarak bölge insanımızın sağlık alanındaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Bundan böyle vatandaşlarımız sağlık hizmetinde Denizli, Aydın ve İzmir’de bulunan Üniversite Hastanelerine gitmekten kurtulacaklardır” dedi.

Öte yandan yeni açılacak olan 400 yataklı bölge hastanesinde son incelemeleri yapan AK Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç, yaklaşık 400 bin kişiye hitap edecek olan hastanenin resmi açılışının Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından Kasım ayı içerisinde yapılacağını belirtti.
Kaynak:   İHA