Magazin:
SEU, Cup 2014 büyük heyecana sahne oldu
Selahaddin Eyyubi Üniversitesi tarafından SEU CUP 2014 Sınıflar Arası Halı Saha Futbol Turnuvası düzenlendi. Üç gün süren turnuvada büyük heyecan yaşandı. Turnuva sonunda bütün rakiplerini yenen Kefen Diken takımı Rektörlük Kupası’nı almaya hak kazandı.
Eğitim-öğretimin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlere de ağırlık veren Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (SEU) eğitim sezonun ilk ayında futbol turnuvası düzenledi. Sağlık Kültür Spor (SKS) Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen turnuva 3 gün sürdü. Büyük heyecana sahne olan turnuvada maçlar genellikle çekişmeli geçti. Turnuvanın bütün maçlarını farklı skorlarla kazanan Kefen Diken takımı, 401 Spor’a karşı oynadığı final karşılaşmasını da kazanarak Rektörlük Kupası’na uzandı. Kupa töreninde SEU Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan, turnuvaya renk kattıkları için bütün takımları tebrik etti. Rektör Doğan, finalist iki takımın oyuncularını da tek tek kutladı. Ardından şampiyon Kefen Diken takımı oyuncuları madalyayla ödüllendirildi. Prof. Dr. Doğan, ardından Rektörlük Kupası’nı Kefen Diken takımı kaptanı Serhat’a verdi. Turnuva sonrası bir açıklama yapan SEU SKS Daire Başkanı Muhammet Fazla, üniversitelerin eğitim-öğretimin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlere de önem vermesi gerektiğini söyledi. Fazla, henüz yeni kurulan bir üniversite olmalarına rağmen öğrencilerini sosyal ve sportif faaliyetlerden mahrum etmeyeceklerini belirtti. Bu tür faaliyetlerin öğrenciler arasında kaynaşmaya ve daha sağlıklı ilişkilerin gelişmesine de öncülük ettiğini vurgulayan Fazla, Selahaddin Eyyubi Üniversitesi öğrencilerinin, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere doyacağını kaydetti.
SEU öte yandan Ekim ayı içerisinde basketbol, voleybolve satranç turnuvaları da düzenleyecek. Üniversite ayrıca, futbolu bırakmış efsane futbolcuları ve halen aktif futbol oynayan ünlü isimleri Diyarbakır’a getirterek, öğrencileriyle buluşturacak.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Serenay Sarıkaya aşk dedikodularının önüne...
Genç oyuncu Serenay Sarıkaya, birlikte reklam filminde oynadığı oyuncu Kerem Bürsin'le aralarında aşk...

Haberi Oku