Magazin:
Derin:Derneğin kamu yararından çıkartılması en fazla ihtiyaç sahiplerini üzer
Alperen Ocakları Eğitim,Kültür ve Bilim Vakfı Manavgat Şube Başkanı Yılmaz Derin, Bakanlar Kurulu kararı ile Kimse Yok Mu Derneği'nin kamu yararı statüsünden çıkarılmasını en fazla yardıma muhtaç aileleri üzeceğini söyledi. Anadolu'da Kimse Yok Mu Derneği'nin yardıma muhtaç ailelerin umudu olduğunu belirten Derin, siyasi intikamın yardım götüren bir derneğe kadar indirilmesinin ülkenin geleceği adına karamsar bir tablo olması yanı sıra insanlık adına utanç verici olduğunu kaydetti.

Gücünü halktan alan yardım kuruluşlarının her ülkenin itibarı olduğunu kaydeden Derin, Kimse Yok Mu Derneği'nin Açe'den Doğu Türkistan'a, Filistin'den Pakistan'a ve fakir Afrika ülkelerine götürmede kendini ispatlamış örnek bir yardım kuruluşu olduğunu söyledi.

Bakanlar Kurulu'nda bayram öncesi böylesi bir kararın çıkmasının düşündürücü olduğunun altını çizen Derin, "Bu tür girişimler toplumda insanlarda yardım etme duygusunu dumura uğratır. Bundan da en fazla ihtiyaç sahipleri etkilenir. Bu tür yardım kuruluşları insanlığın ortak acılarına merhem olması için kurulan kuruluşlardır. Bu tür engellemeler, ihtiyaç sahiplerine yardım götürmede zaman kaybı oluşturur. Kimse Yok Mu Derneği, dünyanın sayılı gönüllü yardım kuruluşlarından biri. Bunu da kimsenin engellemeye yetkisi yoktur. Dünyanın 130 ülkesine yardım götüren ve Türkiye'nin tanıtımını yapan bir derneğe yapılan bir zulümdür. " dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Serenay Sarıkaya aşk dedikodularının önüne...
Genç oyuncu Serenay Sarıkaya, birlikte reklam filminde oynadığı oyuncu Kerem Bürsin'le aralarında aşk...

Haberi Oku