Kültür Sanat:
2014 En yeni ve en güzel yılbaşı mesajları burada tıkla / 2014 yılbaşı mesajları

Yeni yılda sevdiklerinize yılbaşı mesajları göndermek için cep telefonunuzun mesaj bölümüne en anlamlı yılbaşı mesajları yazmak isteyebilirsiniz.

Sevdiklerinizin 2014 yılını anlamlı yılbaşı mesajları ile kutlamak ve yılbaşı ilgili mesajlar göndermek isterseniz doğru adrestesiniz.

Tamamen farklı kavramlar olan yılbaşı ve noel, pek çok kişi tarafından aynı şekilde anlaşılmaktadır. Miladi takvimin sonunda 365 gün 6 saatlik zaman diliminin tamamlanması ile yeni yıla adım atılan geceye yılbaşı denir.

imagesCAHSWDDD_26122013Noel ise bir Hristiyan bayramıdır. Bu iki kavram birbiriyle karıştırılarak yılbaşı sanki noelmiş gibi kutlanmaktadır ve noel geleneklerinin uygulandığına rastlamak mümkündür.
 
Eğlenme ve eğlence sektörüne ait kutlamalarla geçirilen yılbaşı ile ilgili ğek çok görüş hakimdir. Kimileri yılbaşı kutlamalarını hediye sektöründe ve alışveriş merkezlerinde hareketlilik amacıyla ortaya atıldığını öngörmektedir. Kimileri ise Hristiyan alemi için önemli olan, 25 Aralık"ta kutlanan noel bayramına anlayışlı ve duyarlı bir tavır sergileyerek dünya barışını destekleme düşüncesindedir.
 
Son yıllarda ülkemizde de halk için giderek önemli hale gelen yılbaşı kutlamaları, yeni gelen yılı mutlu karşılamak ve mutlu bir şekilde geçirmek için bir adım atmak amacıyla yapılmaktadır. Ayrıca kimi insanlar yılbaşı gecesi  nasıl geçirilirse, yeni yılın da o şekilde geçirileceğine inanır ve sevdikleriyle eğlenceli bir yılbaşı geçirmek ister.

mutlu_ve_huzurlu_yillar_31122013
 
Yılbaşı, doğum günleri, anneler ve babalar günleri gibi günlerin sadece kapitalist amaçlar ile kutlandığını düşünmek yanlıştır. Bu günler toplumun hayatına renk katar ve kişileri günlük sıkıntılarından uzaklaştırarak motivasyon sağlar.
 
Yine bir yıl başı yaklaşıyor bu yıl başı sevdiklerinizle birlikte mutlu huzurlu bir yıla başlangıç yapmanızı ve tüm yılınızın aynı güzellikte geçmesini diliyorum.
 
Bembeyaz yağan kar, ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişin hatalarını… Yeni bir gelecek sunar bize ve yeni bir başlangıç… Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle yeni yılınızı kutlarım. Her şey gönlünüzce olsun!
 
Sevgi bestesinin tınılarını yüreğinizde hissedeceğiniz, ümitlerinizin dostluklarla pekişeceği, gülücüklerinizin hiç bitmeyeceği, barış dolu bir yıl dileğiyle…
 
Sağduyu aklın kapıcısıdır. Görevi: Kuşkulu fikirlerin içeri girmesine, ve de dışarı çıkmasına engel olmaktır.Yeni yılda hepizin mutlu, sağduyulu ve sağlıklı günler getirmesi dileğiyle. .
 
Düşsüz büyük şeyler yapılamaz. 2014 yılında tüm düşlerinizin gerçekleşmesi dileğiyle..
 
Yeni yıl da umutların gerçek, gerçeklerin mutlulukların sonsuz olsun! İyi Yıllar…
 
Getirdiği mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği güzelliklerin hayatını dolduracağı bir yıl dileğiyle.
 
Koskoca bir yıl daha devrildi gitti; keyifli ve gülümseme dolu bir yeni yıl dilerim…
 
Yine yeni bir yıl var kapımızda. Geleceğinizi oluşturacak her yeni gün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi mutlu edecek şekilde olsun! İyi Seneler!

mutlu_ve_huzurlu_yillar_31122013
 
Mutluluk yağmurları altında şemsiyesiz kalman dileğiyle…Nice mutlu yıllara.
 
Görüyorum. Bu yıl yaşamında büyük değişikler olacak. Bol bol gezecek, okuyacak, film izleyecek, kendine vakit ayıracaksın. Not: Gönderen patronun, kovuldun.
 
Bembeyaz yağan kar, ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişin hatalarını… Yeni bir gelecek sunar bize ve yeni bir başlangıç… Yeni yılınız kutlu olsun…
 
Yeni yılda hayatı tutabilmek, sevgiyi kaçırmamak, keşke dememek için düşlerini ikiyle çarp bu kez ve onları gerçekleştirecek zamanı ayır kendine. Mutlu Yıllar!
 
Ho ho ho! Mutlu yıllar! Yepyeni bir yıla sevgiyle, sevenlerinizle, sevdiklerinle merhaba de? Noel Baban…
 
Her yeniyıl bir başka güzel.. 2014 yeniyıl sizlere hayatınız boyunca unutamayacağız güzellikler yaşatsın. Yeniyıl ınız kutlu olsun.
 
2014 En Güzel Yeni Yıl Kutlama Mesajları 2014 yılı acılarımızla, sevinçlerimizle geride kalacak.
 
2014 daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamında güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep seninle olsun.
 
Yeni yılın sana ve tüm sevdiklerine sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dilerim. Mutlu Yıllar!
 
2014 yılı acılarımızla, sevinçlerimizle geride kalıyor. Umarım 2014 size daha fazla umut, daha fazla sevinç ve daha fazla mutluluk getirir. MUTLU SENELER…
 
Geleceği oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle. Mutlu Yıllar!

mutlu_ve_huzurlu_yillar_31122013
 
Her Yeni Yıl, yeni tazelenen umutların, çoğalan sevgilerin habercisidir. 2014 yılı da böyle olsun ama hep güzel olsun.. Nice Yıllara..
 
Yılı öyle bir yıl olsun ki, 2014 yılının tüm olumsuzluklarını bize unutturabilsin.. İsteklerimizin gerçekleşeceği bir yıl dileğiyle..
 
Bulutsuz gökyüzü senin olsun demiştim; ümitlerin solmasın, tükenmesin diye. Yeni yılda hiç ümitsiz kalmaman ve hayallerine kavuşman dileğiyle.. İyi yıllar!
 
Her Yeni Yıl, yeni tazelenen umutların, çoğalan sevgilerin habercisidir. 2014 yılı da böyle olsun ama hep güzel olsun.. Nice Yıllara..
 
Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice yıllara!
 
Mutluluk bankasının sevgi şubesinde, 2014 no"lu hesabınıza, 365 gün daha yatırılmıştır. Mutlu bir şekilde harcamanız dileğiyle.. MUTLU YILLAR…

mutlu_ve_huzurlu_yillar_31122013

Cumhuriyet"ten sonra Türkiye"de 1926'de “Milâdî Takvim” kabul edilmiş, 1342 Ocak ayının 1. günü, 1926 yılının 1. günü olmuş ve böylece yılbaşı batı ülkelerindeki gibi Ocak ayı başına getirilmiştir.

Ülkemizde yılbaşı her yıl Aralık ayının 31. günü öğleden sonra başlayan ve 1 Ocak günü akşamı sona eren resmî tatil günüdür.

Bu tatilin ve kutlamasının Hıristiyan dünyasının bayram olarak kabul ettiği Noel"le alâkası yoktur. Hıristiyanlar arasında Noel kutlamaları Hz. İsa"nın doğum tarihi olarak kabul edilen 25 Aralıkta başlar ve bir hafta devam eder. Dinî bir özellik taşır. Bizim için ise yılbaşı sadece bir takvim olayıdır, hiçbir dinî özelliği yoktur.

Yılbaşı için alış-veriş yapılması, özel yemekler hazırlanması son yıllarda yaygınlaşmıştır. Yılbaşı gecesi genellikle akraba ve yakın komşular ile birlikte geçirilir. Günümüzde eğlence yerlerinde, turistik tesislerde yılbaşını geçirme yaygınlaşmaktadır.

Özellikle kent merkezlerimizde devam eden yılbaşı kutlamalarındaki amaç, üzüntü ya da sevinciyle bir yılı geride bırakmak ve yeni beklentilerin başlayacağı bir yıla adım atmaktır. http://www.haberyurdum.com/yilbasi-mesajlari-sevgiliye-ozel-sevgiliye-yeni-yil-mesajlari-2014-297776h.html Bu yılın iyi geçmesine yönelik dilekler, kişilerin sevdiklerine hediyeler alması, tebrik kartları göndermesi ki bu durum, diğer bayramlarımızda olduğu gibi yılbaşında da tebrik kartlarının toplu olarak satıldığı Pazar yerleri oluşturmuştur, gibi uygulamaları beraberinde getirir.

Tebrik kartlarında yeni yılın iyi geçmesine yönelik dileklerde bulunulur, sağlık, mutluluk ve başarı dolu yıllar temenni edilir. Sevgi ve saygılar sunulur. Seçilen kartlar genellikle kar ve kışı simgeler; özellikle son zamanlarda daha pratik olması sebebiyle telefonla yapılan yeni yıl kutlamaları yaygınlık kazanmıştır.

Hediye seçiminde kişinin ihtiyacına, yaş durumuna dikkat edilir. Yılbaşı kutlamalarında çeşitli eğlence ve oyunlar da yer almaktadır. Tombala, yılbaşı gecesinin özel oyunudur. Bunun yanında fincan “yüzük oyunu”, iskambil, okey, tavla gibi oyunlar oynanmaktadır.

yeniyil217xd_26122013

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır..http://www.haberyurdum.com/yilbasi-mesajlari-sevgiliye-ozel-sevgiliye-yeni-yil-mesajlari-2014-297776h.html

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ünlü diziye bir ödül de Japonya’dan
Güney Kore’nin ünlü dizilerinden ‘Yıldızlardan Gelen Sevgilim’e bir ödül de Japonya’dan geldi.Bu...

Haberi Oku