KPSS 2013 Sınav Giriş Belgesi Sorgula Merodu !

KPSS 2013 Sınav Giriş Belgesi Sorgula Merodu !

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2013 sınav giriş belgesi ÖSYM tarafından resmi olarak yayımlandı. 2013 KPSS girecek adaylar için sınav giriş belgeleri açıklandı. 2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi 2013 (ÖABT) Sınava Giriş Belgeleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Kpss sınav giriş bilgileri 2013 ulaşabilirsiniz.

KPSS 2013 Sınav Giriş Belgesi Sorgula Merodu !

2013 KPSS'ye girecek adayların merakla beklediği sınav giriş belgeleri yayımlandı.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2013 yerleri ve 2013 KPSS sınav giriş belgesi açıklandı. 2013-KPSS'ye girecek adayların beklediği açıklama ÖSYM'nin resmi sitesinden ilan edildi.

2013 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak 2013-ÖABT"ye başvuran adayların sınav yerleri ve sınav giriş belgeleri adaylar için yayınlandı.
 
Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2013 yerleri ve 2013 KPSS sınav giriş belgesi duyurulldu.  2013-KPSS'ye girecek adayların beklediği açıklama ÖSYM'nin resmi sitesi ile eş zamalı olarak siteniz www.Haberyurdum.com 'da yayınlandı.

2013 Kpss sınav giriş yerleri için verdiğimiz bu bağlantıya tıklarak Kpss 2013 Sınav giriş yerinizi çık rahat bir şekilde sorgularak öğrenebilirsiniz...

Kpss 2013 Sınav Giriş Yerleri Belgesi İçin Tıklayın..!

Kpss 2013/1 Tercih Kılavuzu İndirmek İçin Tıklayın..!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yazılı açıklamasında, kamu görevlerine İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik hükümleri çerçevesinde, kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kadro ve pozisyonların ilgili mevzuatlar çerçevesinde incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderildiğini belirtti.
 
Çelik, “2013 yılı KPSS yerleştirme takvimine göre 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında tercihlerin alınacağı 2013/1 yerleştirmelerinde, 247 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 18 bin 846 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulmuştur” açıklamasını yaptı.

Talep edilen toplam kadro ve pozisyonların yaklaşık yüzde 11'inin ortaöğretim düzeyinde olduğunu ifade eden Çelik, yüzde 33'ünün ön lisans, yüzde 56'sının da lisans düzeyinde olduğunu bildirdi.
Bu kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı şu şekilde:

*190 sayılı KHK"ya tabi kurumlar (üniversiteler hariç) 13 bin 211
*Üniversiteler 3 bin 441
*Mahalli İdareler bin 19
*Kamu İktisadi Teşebbüsleri bin 159
*Diğer (MGK Genel Sekreterliği) 16

Hizmet sınıfının dağılımı:

*Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı 5 bin 761
*Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 8 bin 819
*Teknik Hizmetler Sınıfı 2 bin 502
*Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 292
*Yardımcı Hizmetler Sınıfı 310
*Öğretim Hizmetleri Sınıfı 3

ADAYLAR TERCİHLERİNİ DEĞİŞTİREBİLİR
 
KPSS 2013/1 Tercih Kılavuzu, yeni haliyle ÖSYM tarafından yayımlandı.Bu değişiklik nedeniyle tercihlerini değiştirmek isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilİR.
 
Adayların tercihlerini yaparken, Tercih Kılavuzunda yapılan düzenlemelere ve değişikliklere dikkat etmeleri gerekmektedir.
2013_KPSS_KADRO_26062013

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Haber Yurdum -   [68177]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde haberyurdum.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na mektup cevabı: Başbakansan gereğini yapKılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'naCumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğluna yazdığı Bank Asya ve diğer bankaların
  • Diyarbakır'da Kürtçe okula operasyon; çok sayıda gözaltı yapıldıDiyarbakır'da Kürtçe okulaDiyarbakırda önceki gün Kürtçe eğitime başlayan ve ikinci kez mührü sökülen okulda nöbet tutanlar gözaltına alındı. Olaylar
  • Konya'ya kar yağdıKonya'ya kar yağdıKonya'ya bu yılın ilk karı yağdı. Konya- Beyşehir Karayolu arasındaki Belenbaşı mevkinde yağan kar trafik akışını olumsuz
  • Asansör boşluğuna düşen genç doktor hayatını kaybettiAsansör boşluğuna düşen gençVan'da kiralık ev baktığı apartmanın asansöründe mahsur kalan Dr. Serdar Yiğit, kurtarıldığı sırada asansör boşluğuna düşerek
  • Fethullah Gülen Hocaefendi, IŞİD'i gazete ilanıyla kınadıFethullah Gülen Hocaefendi, IŞİD'iFethullah Gülen Hocaefendi, ABD'nin önde gelen bazı gazetelerine verdiği ilanla IŞİD terörünü kınadı. IŞİD Zulmü En Ağır

Son Eklenenler