Dolar2,2255Euro2,8745Altın87,835IMKB77.496

KOSKİ'den çocuklara bilinç kazandıran çalışma

Konya Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü(KOSKİ) yaz döneminde çocuklarda su tasarruf bilinci oluşturma etkinlikleri kapsamında başlattığı "Tasarruf Aile" projesini tamamladı.

14 Ağustos 2013 Çarşamba 18:49
KOSKİ'den çocuklara bilinç kazandıran çalışma
Bu Haberi Paylaş
KONYA - KOSKİ Genel Müdürlüğü, çocuklarda su tasarruf bilincini oluşturmak için Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında olan okullarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu şehrin muhtelif yerlerindeki AVM'lerde başlattığı "Tasarruf Aile" projesini tamamladı. KOSKİ Genel Müdürlüğü, yaz döneminde su tasarruf bilinci oluşturma çalışmaları kapsamında "Tasarruf Aile" konulu tiyatro oyunu sahneledi. Ramazan ayı boyunca 50 okul, 5 Kuran kursu ve 3 kreşte devam eden tiyatro oyunu, son olarak 2 alışveriş merkezinde sahne alarak son buldu. Şehrin muhtelif yerlerinde de sahne alan "Tasarruf Aile" oyununu izleyen çocuklara, tişört, bileklik ve hikâye kitabı hediye edildi.

En eğlenceli bilinç kazandırma yöntemi
Geleceğin büyüklerinde su tasarruf bilincini oluşturmak amacıyla KOSKİ Genel Müdürlüğünün hazırladığı "Tasarruf Aile" oyunu, gerek görselliğiyle gerekse öğretici öğelerinde çocuklarda büyük bir etki bıraktı. Tiyatro oyunun ardından yapılan bilgi yarışması da büyük ilgi gördü. Eğlenirken bir yandan da öğrenen çocuklar, suyun hayati önemini çevrelerindekilere anlatıyor, tasarruf bilincini arkadaşlarıyla paylaşıyorlar.(İlyas Yavuz - İLKHA)
Kaynak:   İLKHA


Benzer Haberler