\\\\"\\\\"
Güncel:
Yunus Emre Kültür Merkezi Yenilendi
1994 yılında açılan ve zamanla halkın taleplerine yanıt vermekten uzaklaşan Yunus Emre Kültür Merkezi, Keçiören Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilendi.

Modern iç ve dış tasarımı ile dikkat çeken Yunus Emre Kültür Merkezi, çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerin düzenlenebileceği hale getirildi. Her yaştan insanın faydalandığı merkez, meslek edindirme kursları (KEÇMEK, KEDEM), eğitime destek birimleri, kütüphane, konservatuvarı ile halkın ihtiyaçlarına Keçiören’e yakışır biçimde karşılık veriyor. 10 bin 600 metrekarelik alana sahip merkezde 550 kişi kapasiteli düğün salonu, elektronik olarak tam donanımlı simultane çeviri yapılabilen 350 ve 150 kişi kapasiteli 2 konferans salonu, bay ve bayan fitness salonları, kütüphane, müzik atölyeleri, derslikler, sağlık ocağı ve market yer alıyor. Engelli vatandaşlara yönelik düzenlemelerin de hayata geçirildiği merkezde, engelli danışma merkezi, engelli platformları ve engelli asansörleri de bulunuyor.

Kültür Merkezi’nde bulunan 500 kişi kapasiteli düğün salonu da 15 Nisan 2012 tarihinde hizmete açıldı. Tamamen yenilenen Yunus Emre Düğün Salonu modern yapısı ile eskisine oranla çok daha geniş ve kullanışlı hale geldi. Sahne, ses, ışık ve oturma düzeni değişen düğün salonunda gelin-damat dinlenme odası, bebek odası, mescit ve engelli asansörü de bulunuyor. Kamera sistemi ve klimanın da mevcut olduğu düğün salonunda, Keçiörenlilerin kına, sünnet, nişan ve düğün organizasyonları gerçekleştiriliyor.

Merkezde yer alan tiyatro ve konferans salonları, Keçiörenlilerin hem eğitim hem de kültürel ihtiyaçları göz önüne alınarak yenilendi. Son sistem ses ve ışık düzeni, klima, program kaydedici cihaz, projektör cihazı ve perdesinin mevcut olduğu salonların sahneleri de büyütülerek daha kullanışlı hale getirildi. 2 adet kulis odası, mescit ve lavaboların da bulunduğu salonlara ayrıca engelli vatandaşlar için özel asansör yerleştirildi. Tiyatro ve konferans salonları, dernekler, sivil toplum kuruluşları, okullar, kreş ve ana sınıflarına yönelik programlarda da kullanılabiliyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku