Güncel:
Yozgatlı Çiftçiler Tkdk Projeleriyle Traktörlerini Yeniliyor
Yozgatlı çiftçilerin bazıları Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) projeleri ile traktör sahibi olurken, bazıları da traktörlerini yeniliyor.

Yozgat’ta çiftçiler TKDK İl Koordinatörlüğüne sunduğu projelerle traktörlerini yeniliyor. TKDK Yozgat İl Koordinatörü Veli Büke, TKDK projeleriyle 82 çiftçinin traktör aldığını söyledi. Büke, 12’inci proje çağrı döneminde proje kabullerinin sürdüğünü belirterek, “Yüzde 75’i Avrupa Birliğinden karşılanan desteklerden çiftçilerimizin yararlanmasını istiyoruz” dedi.

11. Proje Çağrı döneminde TKDK’ye sundukları Tıbbi Aromatik Bitkiler projesi onaylanan çiftçiler ise traktörlerini almaya başladı. TKDK’ye Tıbbi Aromatik Bitki yetiştiriciliği konusunda proje sunduklarını ve projenin kabul olduğunu ifade eden Adnan Ertuğrul, “ Projemiz kabul oldu ve traktörümüzü ile birlikte alet ekipmanlarımızı aldık. Yüzde 50’si hibe olarak desteklenmesi çok önemli bir katkıdır. Çiftçiler bu fırsattan yararlanmalıdır. Bu destekler ile traktörü olmayan çiftçi traktör sahibi olurken. Traktörü olanlar da traktörünü yenilemiş oluyor. Destekler konusunda çiftçileri sürekli bilgilendiren bu projelerden yararlanmalarını öneren TKDK İl Koordinatörü Veli Büke beye ve TKDK çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Necati Özer’de TKDK’ye sundukları projenin kabul olduğunu ve traktörlerini teslim aldıklarını belirterek, “TKDK çiftçiye büyük destek sağlamaktadır. Bu desteklerden çiftçiler yararlanırsa hem traktörlerini yenilemiş oluyor hem de alet ekipmanlarını. Ayrıca Aspir veya diğer tıbbi aromatik bitkiler ekerek ülke ekonomisine katkı sağlamıyor oluyor” diye konuştu.

Massey Ferguson Traktör Bayii Yusuf Baran, bu güne kadar TKDK projelerinden yararlanan 20 çiftçiye traktör verdiklerini belirterek, “Bu destekler olmasa çiftçinin traktör alması veya traktörünü yenilemesi çok zor. Ama devletimizin verdiği bu desteklerle çiftçilerimiz traktörlerini yeniliyor. Daha modern traktör ve daha modern alet ekipman kullanıyor. Vatandaşa verilen bu hibe desteklerle ülke ekonomisi de canlanmış oluyor” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sezen Aksu Adem Olan Anlar Şarkı Sözleri
Geçmişte yıldızı parlayan ve hala sönmeyen Sezan Aksu'nun Adem Olan Anlar şarkısına ait şarkı sözleri

Haberi Oku