\\\\"\\\\"
Güncel:
Tütüncü Santral Mahallesi Sakinleri İle Bir Araya Geldi
Kepez Belediyesi, Santral Mahallesi’nde şahsi tapunun olduğu 150 dönümlük alanda evi bulunan 100 vatandaşın planlama yapılırken harç alınmaması isteğini kabul etti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Santral Mahallesi’nde bölgesel planlamanın yapılacağı alan üzerinde evi bulunan vatandaşlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Planlama sürecinin konuşulduğu kahvaltıda Başkan Tütüncü, vatandaşlara harç müjdesi verdi. Tapu sahibi vatandaşların, 150 dönümlük alanın planlamasını talep ettiğini aktaran Başkan Tütüncü, belediyelerin planlama yaparken ciddi bir harç aldığını vurguladı. Başkan Hakan Tütüncü, “150 dönümlük arazi üzerinde çiftçilik yapan, dar gelirli vatandaşlarımız oturuyor. Bu vatandaşlarımızın maddi durumunu düşündüğümüz için binlik planlama sürecinde ödenmesi gereken yüksek miktardaki harcı almayacağız. Planlamayı yaparken de kanunun önümüze çıkardığı prosedürleri vatandaşımızın lehine kaldırıyoruz. Böylece vatandaşımıza ciddi bir ekonomik destek sağlamış oluyoruz” dedi. Başkan Tütüncü, yapacakları 11000 ölçekli imar planının, bölgenin şehirleşmesi, modern binaların yapılması adına örnek bir imar planı çalışması olacağının altını çizdi.

Binlik planı hayata geçirebilmeleri için Büyükşehir Belediyesi’nin 5 bin ölçekli nazım imar planını yapmasının şart olduğuna işaret eden Başkan Tütüncü, Büyükşehir’in 5 binlik planı yapması ve yaparken de vatandaştan harç almaması için gerekli görüşmeleri yapacağını ifade etti.

Mahalle sakinleri de probleminin çözümü için gösterdiği gayretten ve kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.

Kahvaltıya, Ak Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi aday adayı Bahattin Bayraktar, Santral Mahalle Muhtarı Bahri Çetin de katıldı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku