\\\\"\\\\"
Güncel:
'simit Zammına Vatandaştan Tepki”
Kütahya’da son yapılan zamla birlikte simit fiyatının 75 kuruşa yükseltilmesi beraberinde tepkileri de getirdi.

Yapılan zammı anlamakta güçlük çektiğini belirten Okar Gür isimli vatandaş, ”Asgari ücrete yüzde 3 simit’e neredeyse yüzde 50 zam yapılıyor. Ekmek 80 kuruşa satılırken simit’in 75 kuruşa satılması bu işlerin hesabını yapan kişilerin hesap yapmayı bilmediğini gösteriyor şeklinde konuştu.

Artık insanlara çay, simit keyfi bile çok görülüyor diyen Gür, “50 kuruştan satılırken bir anda 75 kuruş olarak satışa sunulan simitte yüksek zam farkının sebebini açıkçası merak ediyoruz. Simidi özellikle sabah ve akşam saatlerinde açlığı bastırsın diye tüketen hatta öğle saatlerinde yemek yemeden sadece simit ve çayla öğününü geçiren dar gelirli vatandaşa yük bindirilmiştir. Artık bir simit ve çay keyfi bile özellikle dar gelirliye çok görülmüştür” dedi.

Öte yandan simide yapılan zammı değerlendiren fırıncılar ise, kira, susam, un ve işçilikte yaşanan son fiyat artışlarının fırıncıyı yok olma noktasına getirdiğin belirterek, “Uzun zamandır 50 kuruştan sattığımız simit’i maliyet girdilerindeki artışlar nedeniyle 75 kuruştan satmak zorunda kalıyoruz” şeklinde konuştular.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku